Novinky

Před Rarachem se nikam neschovám

Abyste tomu dobře rozumněly, Rarachem trefně nazývá naše čtenářka s nickem Blebemcy svého dvouletého syna Ondru, díky němuž nemá ani chvilku pro sebe.

Dobrý den,  než se narodil náš Ondrášek-Rarášek, tak bylo i více míst, kam jsem se chodila skrýt před nepřízní osudu, před realitou a nebo jen tak fantazírovat a dát odpočinout mysli i tělu. Často jsem chodívala s čubinkou Meginkou na dlouhé procházky lesem nadýchat čerstvý vzduch a vydýchat špatné myšlenky. Ještě, když byl Ondra v kočárku, tak se dalo relexovat při procházce s andílkem spinkajícím spokojeně pod peřinkou. Jenomže ouha, jsou mu dva roky a nikam se před ním neschovám. Dokonce i na WC mne neustále pronásleduje. Máme na toaletu posuvné dveře a zamknout je nelze, ale i kdyby to šlo Rarachův řev by mne donutil během několika vteřin otevřít.

Jeho pusa pořád mele a mele: „ mami, to a toto? mami? Proč? Mami koukáš?“ a neustále vyžaduje stoprocentní pozornost a jestliže hned neodpovídám tak chvíli čeká a pak se vyjádří, že je to „blbý“ a snaží se zabavit hrou na chyť mě jestli to dokážeš. Než se naučil pohybovat se rychlostí blesku ještě šlo sem tam vypnout, ale teď už to nejde. Jakmile se stane, že bych se nesoustředila, okamžitě to vycítí a odbíhá prozkoumat tu nejnebezpečnější věc v okolí (cizí pes, střepy, odpadkový koš a další podobné atrakce světa) a nebo se snaží vylézt někam odkud by se dalo šikovně spadnout nejlépe na hlavu (schody, židle, stoly a nebo jen cokoliv, co je dostatečně vysoko na to, aby se mu zdařilo udělat si při pádu alespoň pořádnou modřinu).  Odpoledne už ani nechodí spát, protože by mu během té hodiny, kdy bude hajat utekla určitě ta nejvýznamnější událost dne. Takže jen tak si byť na chvíli odejít do vlastní hlavy nepřipadá v úvahu.

Když večer konečně usne, je to moje chvíle, kdy můžu být sama a odcházím se naložit do vany, kde jsem konečně sama se sebou. Udělám si voňavou koupel a plavu si ve vaně jak okurka v láku. Relaxuji a rovnám myšlenky do těch správných přihrádek. 

 Pokud tedy potřebuji být sama se sebou během dne, tak mám prostě smůlu a odkládá se to na večer a nebo častěji na neurčito, protože chci taky být s manželem bez Rarachovy asistence a to lze opět jen večer a to ještě ne vždy, protože manžel pracuje na směny.

Jsem sice často unavená a vyčerpaná a moc bych si přála utéct zas někam do těch míst, kam jsem chodívala kdysi, ale můj syn a muž jsou přednější než chvilkový, srovnávací útěk před světem. Pevně věřím, že časem bude líp a zbyde mi i víc času na sebe a svoje vlastní já.

Krásný den přeji všem

Bleblemcy

Milá Blebemcy, takovým obdobím si projde každá máma a věřte, že až váš Rarášek vyroste, bude vám to chybět

Text nebyl redakčně upraven

Jste rády občas samy?

 • Kam si „zalezete“? Máte svůj kout, kde je vám dobře a můžete si popřemýšlet?
 • Je to u vás doma, nebo někde v přírodě?
 • Jak často samotu vyhledáváte?
 • Je u vás chvilka „jen pro sebe“ vzácností, nebo si ji vždycky musíte prosadit?
 • Ve kterých chvílích jste nejraději sama? Jak si dokážete samotu vychutnat?
 • Čím si nejlépe pročistíte hlavu?
 • Jste spíš introvert, nebo extrovert?
 • Byla jste samotářské dítě, nebo spíš společenské, které se samoty bálo?
 • Změnila jste se, nebo ve vás kus dítěte zůstalo?

Napište mi. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

   
07.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [8] onohlo [*]

  pěkný příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:08:43
 2. avatar
  [7] bleblemcy [*]

  SNÍŽEK — #6 Sml79Sml79

  Taky bychom rádi ještě jedno dítko, ale nedaří se a taky už nejsem nejmladší takže Rarášek bude asi jedináčekSml15

  superkarma: 0 07.02.2013, 21:47:30
 3. avatar
  [6] SNÍŽEK [*]

  bleblemcy — #4 taky jsem měla Ondráška-raráška,do tří let druhého syna a oba byli hyperaktivní.Kéž by byli raději malí,za Ondráškem chodím už tři roky na hřbitov a lituju že jsem si nepořídila ještě dceru-už je pozdě.Sml12

  1. na komentář reaguje bleblemcy — #7
  superkarma: 0 07.02.2013, 17:46:50
 4. avatar
  [5] Jindriska8 [*]

  Před dětma už nikdy neutečeš.U nás to má dobrý dcera,když si potřebuje malinko odpočnout,tak seběhne dolů a dá mi sem na chvilku malou vnučku a je ji plný dům a máme z ní radost,bude jí rok a lítá jako čertík.Sml16

  superkarma: 0 07.02.2013, 13:00:34
 5. avatar
  [4] bleblemcy [*]

  lenig — #2 Jo jo taky mi to říkají malé děti malé starosti velké děti velké starosti. Jen v skrytu duše doufám že Ondrášek nebude moc velký, aby s ním nebyly i ty starosti moc velké a nestalo se, že mi přeroste přez hlavu nejen vzrůstem Sml16

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #6
  superkarma: 0 07.02.2013, 12:32:09
 6. avatar
  [3] bleblemcy [*]

  Trefa — #1 Tak to muselo být opravdu hodně náročné Sml79 mě stačí jeden Rarášek, kterého mi také namá kdo pohlídat a nedokážu si představit takové dva Sml15

  superkarma: 0 07.02.2013, 12:27:48
 7. avatar
  [2] lenig [*]

  UŽÍVEJ SI TENTO KRÁSNÝ VĚK RARÁŠKA, TO JE KOUZELNÉ OBDOBÍ A BUDE HŮŘ Sml30Sml30Sml30

  KDYSI DÁVNO JSEM SLYŠELA, ŽE ČÍM STARŠÍ DĚTI, TÍM VÍCE STAROSTÍ A NEVĚŘILA JSEM...ALE DNESKA UŽ TO VÍM Sml79

  ALE JAK PÍŠEŠ V ZÁVĚRU, MALEJ I MANŽEL ZA TO STOJÍ Sml67

  1. na komentář reaguje bleblemcy — #4
  superkarma: 0 07.02.2013, 12:22:12
 8. [1] Trefa [*]

  Trefa:ja jsem mela dve male deti brzo za sebou.na vse jsem byla sama.manzel byl od rana do noci v praci.tak deti me uhaneli obedve.nikoho jsem nemela na blizku aby mi je pohlidal.

  1. na komentář reaguje bleblemcy — #3
  superkarma: 0 07.02.2013, 10:46:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme