Jsem nadšený ochutnávač vín. Přiznávám se.  A od té doby, co naše největší kapacity v oboru kardiochirurgie říkají, že mám vypít aspoň 3 deci denně, mívám někdy i výčitky svědomí.

Ale postupně. Zítra je 10. 11. 2011 a v pátek bude Martina. Nezapomeňte jim popřát!

A já vyhlašuji denní téma VÍNO.

Nevěřím, že bych se vás musel ptát, abyste si vzpomněla na nějakou historku,nebo zážitek s vínem.

Vždy když sedím v kavárně a přijdou dvě ženy, které chtějí poklábosit, objednávají si dvě decky, tedy pokud nejsou těhotné, a někdy i tak.

I u nás doma jsme se postupem času dostali od koly s rumem a krabičákem s kolou k důstojnějším nápojům.

Jezdím na Moravu rád a návštěva vinařů patří mezi mé nejoblíbenější činnosti. Poklábosit o letošní úrodě, o tom, jak to vypadá s loňským ročníkem, ochutnat to nejlepší, co je v domě a nakoupit pár lahvinek nebo kartonů je to, co mne naplňuje.

A když pak sedím doma s přáteli nebo jen se svou milenkou (že to zní lépe než manželka?) a vzpomínám na ty krásné okamžiky u vinic a vím, že dělám hodně pro své zdraví, jsem spokojený.

Tedy zítra se vás budu ptát:

  • Máte svého vinaře?
  • Jezdíte ráda do sklípku?
  • Pomohlo vám někdy víno?
  • Co si myslíte o jeho pití?
  • Těšíte se na Svatomartinské?
  • Nebo víno zásadně pít nemůžete?

A můžete poslat cokoliv dalšího, příběhy, historky, zážitky, recepty, tipy na výlet, prostě cokoliv co se týká tématu vína.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním kartonem Svatomartinského vína dle mého výběru. Hned o víkendu pár lahví s mými dobrými kamarády nad husou ochutnáme… a o to nejlepší se s vámi podělím!

Reklama