Prostocviky na přechodu pro chodce. Může být ulice hřištěm? Když děláte vše s rozmyslem, zdá se, že ano. Přečtěte si o náhodném setkání našeho redaktora s blázny, hrajícími si na přechodu.

prechod

Když jsem šel v úterý ráno do práce, přecházel jsem Resslovu ulici v Praze na křižovatce u Tančícího domu. I povšiml jsem si skupinky, kterou ostatně nešlo přehlédnout. Kdykoli blikla zelená, vřítili se na přechod a na povel jednoho z nich započali dělat všemožné prostocviky.

No, co bych to byl za novináře, kdyby si tuhle věc nevyfotil a nepokusil se zjistit o akci více...

„Jsme uskupením New Wave,“ řekl mi jeden z účastníků akce.

Na otázku, co tím sledují, jsem dostal nemnoho říkající odpověď: „Je to aktivita určená náhodným kolemjdoucím a řidičům.“

Je pravda, že kolemjdoucí se zastavovali a sledovali, co se děje, řidiči byli spíše vyjukaní. Každopádně mě samotného jakožto náhodného kolemjdoucího setkání s přechodem plným krásných bláznů zahřálo a vytrhlo ze standardních myšlenek, které cestou do práce mívám.

prechod

Udělal jsem ještě pár snímků, předal jednomu z účastníků svou vizitku a domluvil se, že spolu uděláme o téhle akci nějaký delší článek. Žel dotyčný se již neozval. Pátral jsem tedy ve vodách internetu, abych alespoň poodhalil zákulisí. Ovšem spojení „New Wave“ jsem našel ve všemožných souvislostech, ale nikoli jako nezávislé sdružení.

Přesto jsem se rozhodl, že vám o tomto svém netradičním zážitku napíšu. Už jen pro to, jak příjemnou náladu mi navodil. A rovnou vám položím otázku k diskuzi: Setkali jste se někdy s podobně ulítlými lidmi?

prechod

A úplným závěrem ještě anketa. Doktor Vlach ze slavného románu Zdeňka Jirotky Saturnin rozděluje lidi do tří kategorií. Ale to nejspíš většina z vás ví. Kdybych tuto teorii aplikoval na setkání s podobnými lidmi, zařadily byste se do které skupiny?

Reklama