Má známá Jana je atraktivní, sebevědomá a veselá blondýnka. Do postele lapí každého chlapa, na kterého si ukáže. Že je ale taková „mrcha“, to jsem si o ní nemyslela.

Nechápu, proč muži milují potvory a milujícím ženám zůstávají oči pro pláč.

 

Jednoho večera mě pozvala Jana na kávu. Rozpovídala se o novém příteli. Netušila jsem, že se bude jednat o mého manžela.

 

Jana si výraznou rtěnkou nalíčila rty a rozhlížela se okolo. Usmívala se na každého chlapa, který prošel kolem nás, a vyprávěla mi o báječném muži, kterého potkala na seznamce před pár měsíci.

 

„Představ si, Hanko. Seznámila jsem se s prima chlapíkem. Je ženatý a přebrala jsem ho jedné zkostnatělé rašpli. Co tomu říkáš? Ta stará bréca to s ním vůbec neumí. Jsou spolu asi patnáct let a on si na ni ustavičně stěžuje.“
„Kolik je té ženské?“ zajímalo mě.
„Něco přes čtyřicet let, asi jako tobě.“
Měla jsem v tu ránu sucho v ústech. Co si k „sakru“ myslí, že když je o deset let mladší, může mě přirovnávat k nějaké „stařešině a ještě k tomu k takové ženě!“, uvažovala jsem v duchu.
„A to není všechno, vyhrkla ze sebe bez dalších rozpaků...“ a nehodlala mě pustit ke slovu, „ta jeho manželka je zakomplexovaná slabá ženská, bez jakéhokoliv sebevědomí. Nemá žádný šmrnc ani smysl pro humor. Je absolutně po všech stránkách vyschlá a odmítá s ním spát. Bylo mi ho líto, a tak jsem ho zvala pod svá ochranná křídla,“ řekla rozhodně.
„Já se o něho postarám. Mám charisma, jsem přitažlivá mladá dáma a v posteli jsem přímo ďáblice.
Jenže to ty, Hanko, nejsi a nikdy jsi nebyla!“ sdělila mi jen tak mimochodem.

Myslela jsem, že jsem se přeslechla, a dlouhou dobu mi trvalo, než jsem si připustila, že je řeč o mně a o mém manželovi.

„O co ti jde!“ řekla jsem po delší odmlce.
„Chci, aby ses rozvedla a Davida nechala mně!“ odpověděla bez servítek.

Krve by se v tu chvíli ve mně nedořezali.

 

„Jestli se domníváš, že sexy postava, věk a kolagenové rty ti pomohou udržet si vedle sebe mého manžela, tak to se pleteš. Nevěřím, že by o mně říkal něco ošklivého,“ sdělila jsem jí s ledovým klidem a znovu se nadechla: "Jsme spolu patnáct let a prožili jsme krásné i ošklivé chvíle a ty nás drží pohromadě. Máme spolu dvě děti, které jsme společně vychovali, a často se spolu milujeme! Už jsem si ho brala s tím, že má rád dobrodružství, takže mě to nepřekvapuje, a jestli si myslíš, že ho opustím kvůli takový fifleně, jako jsi ty, tak se zatraceně mýlíš!“

 

Z kavárny jsem odešla bleskovou rychlostí a bylo mi špatně. Ten večer jsem se opila a domů přišla až k ránu. Manžel byl vzhůru a snažil se mi vše vysvětlit. Po pár měsících jsem zabrousila na seznamku. Mám milujícího přítele a manžel doma leze po čtyřech.

Příběh zpracovala a upravila

Reklama