Novinky

Pražský hrad zve na Den otevřených dveří

Pokud ještě nemáte plány na sobotu, vydejte se na Hrad. Budete mít možnost vidět běžně nepřístupné salony a místnosti, ve kterých se na Pražském hradě odehrává ceremoniální život. A navíc zdarma.

Reprezentační prostory Pražského hradu přivítají návštěvníky již tuto sobotu v době od 9.00 do 16.30. A co bude k vidění?

Například Španělský sál, Rudolfova galerie či salony jižního křídla Nového paláce, ale nepřijdete ani o Trůnní sál nebo Brožíkův či Habsburský salon. K tomu letos přibydou i zařízené prostory: v Rothmayerově sále bude expozice představující činnost Kanceláře prezidenta republiky, Zrcadlový salón bude vypadat jako při mezinárodním dvoustranném jednání a Společenský sál bude zařízen jako na tiskovou konferenci po státní návštěvě.

hrad

Po celé prohlídkové trase vám podají výklad o zařízení a využití těchto sálů pracovníci průvodcovské služby Správy Pražského hradu. Přístup do reprezentačních prostor bude Matyášovou branou z II. nádvoří.

Ve stejný den bude rovněž mimořádně od 10.00 do 17.00 hodin zpřístupněn také Hrzánský palác v blízké Loretánské ulici, a to na základě nově navázané spolupráce mezi Kanceláří prezidenta republiky a Úřadem vlády ČR.

   
20.04.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. [2] bobani [*]

  nevydržela bych stát hodiny ve frontě

  superkarma: 0 20.04.2016, 16:42:24
 2. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16láká mě to, ale ty davy ne....

  superkarma: 0 20.04.2016, 10:14:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme