.

Pražská ZOO zahajuje sezónu křtinami a novým večerníčkem

Novinky

Pražská ZOO zahajuje sezónu křtinami a novým večerníčkem

Zoo Praha zahajuje tuto sobotu 84. sezónu. Návštěvníky čeká křest gepardích mláďat, promítání nového večerníčku Gorilí povídání nebo vystoupení kapely Sto zvířat.

gorila

Program začíná v 11 hodin u Vzdělávacího centra koncertem Sto zvířat. Návštěvníci se ale mohou těšit i na českého písničkáře a básníka Jiřího Dědečka, který přečte ukázky ze své nové knihy o zvířatech v Zoo Praha.

Ve 12 hodin a 15 minut se přesune dění do Dětské zoo, kde proběhne první módní přehlídka nových pracovních uniforem, kterou uvede Jan Kovařík s hostem, moderátorkou Klárou Doležalovou.

Ve 13 hodin pak budou mít návštěvníci u expozice gepardů poprvé možnost spatřit čtyři gepardí mláďata, která pokřtí společně s paní Adrianou Krnáčovou a Hanou Novákovou vynikající sportovci Eva Samková a Tomáš Verner.

gep

Zejména milovníci historie pražské zoo pak ocení vernisáž výstavy malíře Františka Xavera Procházky, která proběhne v 15 hodin v Galerii Gočárův dům.

Po celou dobu slavnostního programu budou v Pavilonu goril promítány ukázky nových večerníčku Gorilí povídání, které v areálu pražské zoo natáčel režisér a scénárista Václav Chaloupek. Hlavními hrdiny večerníčku jsou pražské gorily, především gorilí mládě Nuru a jeho tetička Kamba, která mu o životě v Africe vypráví. První díl představí Česká televize v sobotu 28. března na obrazovkách ČT2 a ČT D.

chaloupek

Zdroj foto: ZOO Praha

   
27.03.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. [3] anina4 [*]

  byli jsme včera v zoo, ráno to vypadalo všelijak to počasí,ale nakonec bylo příjemně, neprošli jsme sice vše,ale v pohodě,gepardí mláďata jsou moc hezká

  superkarma: 0 29.03.2015, 11:03:39
 2. [2] ZdenaZ [*]

  mám ráda zoo a to opičátko je krásné

  superkarma: 0 29.03.2015, 08:30:20
 3. avatar
  [1] Renda123 [*]

  Také se chystáme do ZOO ale dnes to vypadá že snad se počasí umoudří no uvidíme jinak všem přeji pohodovou sobotu RenčaSml16 Sml59

  superkarma: 0 28.03.2015, 09:41:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme