Bulvár

Prázdniny v tahu, zase do školy


Přibližně 822 tisíc svátečně oblečených dětí dnes vyrazilo do škol. Během následujících deseti měsíců budou každým dnem o něco chytřejší. Na bezpečnost rozdováděných školáků budou dnes i po několik následujících dnů v blízkosti školních budov dohlížet i muži zákona.

Vaše dítka školou povinná se vám určitě už vrátila domů. Po dvouměsíčním volnu dnes děti vyrazily do škol přivítat nový školní rok vzdychajíce, jak ten čas rychle letí. Naopak vy si můžete po dlouhé době pořádně oddechnout a dopřát si trochu klidu. Nepochybně pro vás bylo léto vyčerpávající.

Středem pozornosti jsou samozřejmě především prvňáčci. Nejmladší školáky většinou vítají ředitelé škol. Na Základní škole Bedřicha Hrozného v Lysé na Labem to nebylo jinak. „Letos se otevírají hned tři první třídy. Prvňáky si během vítání, pochopitelně se souhlasem rodičů, vyfotíme a fotky během následujících dnů zveřejníme na internetových stránkách školy,“ prozradil ředitel školy Jaroslav Minařík.

I přes již zmíněná bezpečnostní opatření k úrazu bohužel došlo. Osmiletou školačku z Peček na Kolínsku srazilo auto asi sto metrů od školy, do které dívka mířila. Řidič jel naštěstí pomalu, a dívka tak neutrpěla žádná vážná zranění. Přesto ji do nemocnice s otřesem mozku odvezla přivolaná záchranná služba.

Máte doma školáka? Jak jste se připravovali na začátek nového školního roku?

   
01.09.2008 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme