Čtenářka Datura i její děti o prázdninách pracovaly po brigádách. A Datura lituje, že to již dnes není tak jednoduché jako kdysi. Děkuji Daturo za příspěvek.

Dobrý den,

pro vzpomínky na prázdniny své a svých dětí musím sáhnout už hodně  hluboko. Jako malá holka jsem jezdívala na celé dva měsíce k babičce a dědovi. Měli malý domek uprostřed zahrady a spoustu zvířat. Babička mě naučila udržovat zahradu a starat se o zvířata. Tím ve mně vzbudila lásku k přírodě a za to jsem ji dodnes vděčná. Když jsem byla starší, rozhodla mamka, že prázdniny budu trávit na brigádách. A tak jsem první měsíc plela stromky v lesní školce, druhý měsíc vybalovala zboží v sámošce naproti. Sice jsem moc nadšená nebyla, ale vidina vlastních peněz byla hodně lákavá.

Moje dcery to měly podobné. Jako malé jezdily na celé prázdniny k bezdětné tetě, která se na ně celý rok těšila. Když povyrostly, přišly s nápadem brigád samy. Rozdíl byl jen v tom, že si je vybraly podle svých zálib. Jedna hřebelcovala koně a kydala hnůj, druhá vybalovala zboží v obchodě s kabelkami a obuví. Za peníze si pak obě nakoupily parádu.

Škoda, že teď už to s brigádami není tak jednoduché. Děti se naučily vážit si práce, poznaly na vlastní kůži, že není jednoduché vydělat peníze a taky neměly čas ani na lumpárny ani na nudu. Možná , že někdo namítne, že prázdniny jsou určené k nicnedělání u vody, třeba jo, ale já to mám nastavené jinak.

Zdraví Datura
Text nebyl redakčně upraven


Co děláte s dětmi o prázdninách?

  • Posíláte je na celé prázdniny pryč?
  • Chcete si je užít doma v klidu?
  • Jak jste to měly v dětství vy?
  • Mají si děti od vás a vy od nich odpočinout?
  • Jaký je pro ně nejlepší prázdninový program?
  • Máte v tomto shodu s manželem, přítelem, s babičkou či dědečkem?

Vše mi posílejte na redakční mail

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás za příspěvek, který mne nejvíce zaujme (neslučujte s tím, že s ním musím nutně souhlasit) odměním. A protože ženě nejen v létě sluší kytice, tak ji jedné z vás ještě dnes pošlu.

Reklama