Čas prázdnin a letních dovolených pro většinu z nás končí. Přiznám se, že letos jsem pořádnou dovolenou vlastně neměl. Doufám, že se to ještě poštěstí někdy v září nebo v říjnu...

Dnešní téma svážeme s koncem prázdnin. Věnujeme ho hlavně dětem, ale chtěl bych si na tomto místě postěžovat. Z vlastního rozhodnutí jsem se vrhl do práce z domova a pravda je taková, že jsem kvůli tomu vlastně žádnou dovolenou letos neměl.

prázdniny

Jeden týden jsme ji plánovali, ale nakonec z toho celého zbylo jen pár dní po příbuzenstvu, protože se prostě nestíhalo s prací.

Dělat z domova má svá specifika a člověk si musí umět nastavit režim, který bude fungovat. Zatím v tomhle trochu pokulhávám. No, je pravda, že si mohu ráno většinou přispat, ale pak zase pracuji dlouho do noci. K tomu neznám víkendy, ježto v podstatě každý den něco dělám. Mám zase výhodu, že si mohu čas plánovat zcela ve své režii, a tak není problém vyrobit si nárazově den volna, když je to potřeba. Jenže ten se většinou využije nikoli odpočinkově, a když už, tak člověk pořád přemýšlí, že mu támhle hoří termín a tohle nestíhá.

Vyměnil bych to zpátky? Tuhle otázku si sem tam položím a musím říct, že ne. Tak nějak vnitřně doufám, že je to prostě mou vnitřní odpočinkovou nekázní, a když si do budoucna odpočívání prostě nařídím a dodržím ho, bude to v pohodě. No, měl bych na tom začít pracovat. Prvním krokem bude ta skutečně dodržená týdenní dovolená v září nebo v říjnu.

Ale dost už házení mých starostí na vaši hlavu. Pojďme si povídat o radostech...

Téma dne 30. 8. 2013: Konec prázdnin – co jste zažily?

Téma je skutečně široké. Můžete mi posílat:

  • vaše letošní cestovatelské příhody,
  • příhody a příběhy vašich dětí z prázdnin (kde všude byly, zda si užily tábor...),
  • úvahy na téma nejlepší dovolená v porovnání s tou letošní...

Rozhodl jsem se také v rámci tématu vyhlásit soutěž: O nejlepší prázdninovou fotku vašich dětí.

Tu posílejte jen jednu – prostě se snažte vybrat tu skutečně nejlepší. Tady budu přísný, pokud pošlete fotek víc, do soutěže nezařadím ani jednu. K snímku přidejte i krátký text, ve kterém popíšete, při jaké příležitosti snímek vznikl a co na něm vůbec je k vidění. Stačí jedna věta, ale je jasné, že vtipný a trefný komentář může dát fotce nový rozměr a zvětšit její šance v soutěži.

grankoDárky budou tentokrát dva. Jeden pro vybranou čtenářku, která pošle text či fotky k tématu, tu mám připravené dva šampony Johnson&Johnson baby (zelený a fialový). Druhý pro čtenářku, která vyhraje soutěž O nejlepší prázdninovou fotku vašich dětí – Granko Calci-N.

Své příspěvky posílejte nejpozději v pátek 30. srpna 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu:

  • Redakce@zena-in.cz
  • Heslo pro příspěvek (předmět e-mailu): KONEC PRAZDNIN
  • Heslo pro soutěž (předmět e-mailu): NEJ FOTO

Každá čtenářka se může zúčastnit tématu i soutěže, tedy zaslat vlastně dva příspěvky.

jj

Reklama