Rodina

Prázdniny jsem si neužil. A vy?

Čas prázdnin a letních dovolených pro většinu z nás končí. Přiznám se, že letos jsem pořádnou dovolenou vlastně neměl. Doufám, že se to ještě poštěstí někdy v září nebo v říjnu...

Dnešní téma svážeme s koncem prázdnin. Věnujeme ho hlavně dětem, ale chtěl bych si na tomto místě postěžovat. Z vlastního rozhodnutí jsem se vrhl do práce z domova a pravda je taková, že jsem kvůli tomu vlastně žádnou dovolenou letos neměl.

prázdniny

Jeden týden jsme ji plánovali, ale nakonec z toho celého zbylo jen pár dní po příbuzenstvu, protože se prostě nestíhalo s prací.

Dělat z domova má svá specifika a člověk si musí umět nastavit režim, který bude fungovat. Zatím v tomhle trochu pokulhávám. No, je pravda, že si mohu ráno většinou přispat, ale pak zase pracuji dlouho do noci. K tomu neznám víkendy, ježto v podstatě každý den něco dělám. Mám zase výhodu, že si mohu čas plánovat zcela ve své režii, a tak není problém vyrobit si nárazově den volna, když je to potřeba. Jenže ten se většinou využije nikoli odpočinkově, a když už, tak člověk pořád přemýšlí, že mu támhle hoří termín a tohle nestíhá.

Vyměnil bych to zpátky? Tuhle otázku si sem tam položím a musím říct, že ne. Tak nějak vnitřně doufám, že je to prostě mou vnitřní odpočinkovou nekázní, a když si do budoucna odpočívání prostě nařídím a dodržím ho, bude to v pohodě. No, měl bych na tom začít pracovat. Prvním krokem bude ta skutečně dodržená týdenní dovolená v září nebo v říjnu.

Ale dost už házení mých starostí na vaši hlavu. Pojďme si povídat o radostech...

Téma dne 30. 8. 2013: Konec prázdnin – co jste zažily?

Téma je skutečně široké. Můžete mi posílat:

 • vaše letošní cestovatelské příhody,
 • příhody a příběhy vašich dětí z prázdnin (kde všude byly, zda si užily tábor...),
 • úvahy na téma nejlepší dovolená v porovnání s tou letošní...

Rozhodl jsem se také v rámci tématu vyhlásit soutěž: O nejlepší prázdninovou fotku vašich dětí.

Tu posílejte jen jednu – prostě se snažte vybrat tu skutečně nejlepší. Tady budu přísný, pokud pošlete fotek víc, do soutěže nezařadím ani jednu. K snímku přidejte i krátký text, ve kterém popíšete, při jaké příležitosti snímek vznikl a co na něm vůbec je k vidění. Stačí jedna věta, ale je jasné, že vtipný a trefný komentář může dát fotce nový rozměr a zvětšit její šance v soutěži.

grankoDárky budou tentokrát dva. Jeden pro vybranou čtenářku, která pošle text či fotky k tématu, tu mám připravené dva šampony Johnson&Johnson baby (zelený a fialový). Druhý pro čtenářku, která vyhraje soutěž O nejlepší prázdninovou fotku vašich dětí – Granko Calci-N.

Své příspěvky posílejte nejpozději v pátek 30. srpna 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu:

 • Redakce@zena-in.cz
 • Heslo pro příspěvek (předmět e-mailu): KONEC PRAZDNIN
 • Heslo pro soutěž (předmět e-mailu): NEJ FOTO

Každá čtenářka se může zúčastnit tématu i soutěže, tedy zaslat vlastně dva příspěvky.

jj

   
30.08.2013 - Rodina - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Pentlička [*]

  Letos jsem taky na dovolené nebyla. Od začátku července po 6 měsícíh konečně zase pracuju, takže jsem si dovolenou ráda odpustila. Doufám, že příští rok bude všecko konečně v pořádku a já někam zase pojedu. Cestuju moc ráda a už se na příští rok těším.

  superkarma: 0 31.08.2013, 13:23:51
 2. [7] free [*]

  Podle fotek jsem zjistila, že naposledy jsem byla na dovolené v roce 2004.

  superkarma: 0 30.08.2013, 17:05:43
 3. [6] MaVy [*]

  co to je dovolená?už pátým rokem neznámSml15,i když v září se mi poštěstí snad,že 3 týdny budu mít skoro volno,jen dítě muž dům zahrada,vlastní polopráce,i tak to bude parádaSml16Sml16      jo a kočka,ale ta je vcelku samostatnáSml67

  superkarma: 0 30.08.2013, 14:48:10
 4. [5] Rikina [*]

  No tak například jsem se koupala na Mácháči, a kousek ode mě spadl strom. Velikej. Naštěstí svůj pád avizoval strašidelným praskotem a kácel se důstojně pomalu, takže široké okolí mělo čas posbírat 5 švestek, děti, babičky a psy a prchat do bezpečí. Příhody se zažijou, ani člověk neví jak. Sml57 Ovšem to nebyla dovolená, to byla normální neděle, takže se to vlastně nepočítá. Sml80

  superkarma: 0 30.08.2013, 10:03:04
 5. avatar
  [4] peetrax [*]

  Já mám "dovolenou" už sedmý měsíc, zní to líp než říkat, že jsem nezaměstnaná. Takže náplň je jasná, nejezdím nikam, snažím se alespoň zdokonalovat v tom, co mi nejde - doma nad knížkami. Abych to využila aspoň trochu smysluplně a nezbláznila se z toho.

  superkarma: 0 30.08.2013, 09:27:42
 6. avatar
  [3] Kahomar [*]

  Léto, prázdniny, dovolená....bylo to snově krásné...., koncem června týden na Korčule s manželem, synem a dvěma dospělými dětmi a jejich partnery, užili jsme se vzájemně, bylo to milé a obohacující, v červenci nejmladší syn 14 dní na letním táboře, odkud přijel pln nadšení a elánu, v srpnu dva týdny dovolené, první týden na severní Moravě - Beskydy, Radhošť, Hukvaldy, Štramberk a další...+ k tomu setkání s kamarády a přáteli, s kterými nás běžně dělí kolem 300 km, 5 velkých hudebních festivalů + pár komornějších akcí. Každopádně, až se zima zeptá, tak bude nač vzpomínat Sml53

  superkarma: 0 30.08.2013, 08:52:14
 7. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml16celé prázdniny jsem vlastně také pracovala, protože na dovolené jsem byla v květnu - nicméně to jistily víkendy v přírodě a výlety po památkách....

  superkarma: 0 30.08.2013, 08:42:04
 8. avatar
  [1] risina [*]

  Jak by ta dodržená dovolená měla vypadat? Výjezd někam? Nebo jen být doma a nepracovat? Na práci vůbec nemyslet?

  Já měla o prázdninách dovolenou z hlavní práce 8 týdnů, během kterých jsem odpracovala 120 hodin ve vedlejší práci a 10 dní (pátek-neděle) byla na poznávačce v Chorvatsku, během které jsem si jednou otevřela služební mail a hned si zkazila náladu, protože mi bylo vytýkáno něco, co měli mí podřízení vyřídit přímo s naším nadřízeným.  Během zbylých dnů volna jsem byla doma nebo na chalupě, na služební mail jsem chodila několikrát týdně a protože mi tam chodí zajímavé tipy pro práci, tak jsem je zpracovávala. Taky jsem strávila několik hodin zařizováním svého podzimního pracovního výjezdu a přípravou materiálů, které budu mít zaplacané zvlášť v rámci projektu.

  Ale to hlavní, v čem spočívá má práce, tj. učení, jsem nedělala, studenty jsem nepotkávala, takže můžu říct, že jsem si odpočinula a tohle pondělí jsem se docela ráda do práce vrátila. A už se těším na pravidelný režim a na ten šrumec, který vypukne 2. září Sml22.

  superkarma: 1 30.08.2013, 07:49:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme