svačinka

Opravdu nechci nikoho uprostřed prázdnin plašit a vyhrožovat školním rokem. Ale bude tady tak rychle, že se ani nestihnete otočit. Jednoho školáka už doma mám, půjde do čtvrté třídy. Druhé dítko nastupuje do školy poprvé, a tak mě čekají dvojnásobné svačinky. A svačinky vlastně připravujeme i o prázdninách...

Vymýšlet denně něco dostatečně chutného a zajímavého, to je dřina. Nechápu, proč se nepoučím od řady rodičů, kteří dětem dají každé ráno minci (zjistila jsem, že často třeba padesátikorunovou) a děti si za ni koupím dvoulitrovku koly a brambůrky. Měla bych po starosti, dětičky by zapadly do kolektivu a nějaké stravovací návyky? Na co? :-))

Mám štěstí, naše děti zatím po brambůrcích a kole na svačinu netouží. Pepíno mi občas ze školy donese nedojedenou svačinu, ale většinou je to proto, že prostě nebyl čas. :-) A svačinu si rád dojí doma. Občas si taky svačinu nachystá sám, jak do školy, tak doma. Obložené talíře na fotografii jsou jeho dílem, svačina pro něj a pro sestru.

Co chystám na svačinu já?

nejrůznější pomazánky
sýry a šunky
vaječnou omeletu
toasty na všechny možné způsoby
sladké záviny a pečivo
zeleninu a ovoce
jogurty a tvarohové pěny

Výbornou svačinku umí nachystat i můj muž.

bruskety

Stačí opéct v toastovači plátky chleba, lehce máznout stroužkem česneku a naskládat na ně zeleninu, opečenou šunku, anglickou slaninu, pancettu nebo něco podobného, posypat sýrem, nejlépe parmezánem, a podávat. Výborné, chutné, lehké, voňavé!

Skvělá je žampionová bruschetta, o které jsme už psali. Recept na ni, najdete tady.

Máte nějaké zajímavé tipy na svačiny pro děti i dospělé? Kdyby nám docházela inspirace...

Reklama