Co se stane, když člověk nezkontroluje dárek, si můžete přečíst v dalším příspěvku od čtenářky knihovny. Její mladší syn při tom zjistil, že Ježíšek neexistuje.

To věřím, že syn musel být zklamaný. A napíšete někdy, jak to s tou MP3 dopadlo? Milá knihovno, moc Vám děkuju za příspěvek a přeju Vaší rodině krásné vánoční svátky. Hezkýn den!


Milá redakce a čtenářky,

když byly děti dětmi, tak jsme opouštěli město už začátkem vánočních prázdnin a trávili Vánoce a prázdniny na chalupě. Měla jsem to ráda. Sice musely být dárky obstarány dříve, ale o to jsme měli dříve klid - bez telefonu, zvonění a návštěv. Když napadl sníh, byli jsme jak v pohádce. Pro stromek jsme zašli do lesa, postavili betlém a topili v kamnech dřevem. V této době se nám taky přihodila příhoda, malá nepříjemnost, kterou jsem způsobila já, svojí naivností a důvěřivostí. Před Vánocemi jsem vyhrála MP3 a rozhodla se, že ji dám staršímu synovi jako dárek pod stromeček. Když MP3 dorazila poštou domů, balíček jsem ani nerozbalila a schovala do skříně. Manžel byl zvědavý a chtěl se na MP3 podívat. Já mu řekla, že né, že už to nechci rozbalovat a znovu skládat. Tak jsem krabičku zabalila do vánočního papíru a odvezla s ostatními dárky na chalupu. Mladší syn chodil do 4. třídy a ještě na Ježíška věřil. Nastal Štědrý večer a rozbalovali jsme dárky. Na řadu přišel dárek s mp3. A ejhle jaké bylo zděšení, když krabička byla prázdná. Všechny naše překvapené a zděšené zraky se setkaly v jednom bodě. Začaly jsme se divit, rozčilovat a lát bez ohledu na mladšího syna, který zíral co se děje a neustále vykřikoval, že Ježíšek přece existuje. Staršímu synovi jsem vysvětlila, co se stalo a že mp3 dostane v lednu, že ji dokoupím. A mladšímu synovi jsme konečně vysvětlili, kdo obstarává dárky. On byl, bohužel v šoku a že jsme mu zkazili Vánoce. Teď na to vzpomínáme, jak na příhodu z Bakalářů, ale tehdy to bylo opravdu mrzuté.

Teď jsou kluci dospělí, scházíme se na Štědrý den u nás doma. A po svátcích odjíždíme buď na hory nebo chalupu sami s manželem, neboť kluci už mají své dívky a svoje plány a program. Určitě se zase vrátíme k slavení Vánoc na chalupě, až budou kluci mít svoje rodiny.

Přeji všem lidné Vánoce prožité ve zdraví a bez karambolů.

knihovna

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Vánoce

  • Jaké vánoční zvyky dodržujete?
  • Co děláte k večeři?
  • Kdy zdobíte stromeček?
  • Díváte se na pohádky?
  • Chodíte na půlnoční?
  • Máte nějaké zajímavé vánoční historky?

Prosím, další příspěvky už neposílejte! Jedna z vás zanedlouho získá Dárkový balíček Anti-stres (péče o pleť), kde je Denní krém 30 ml, Lotion 60 ml a Odličovací mléko 60 ml od firmy Les Fleurs Bach.

balik

Reklama