Protože jsem se v úvodní novince rozepsala trochu mimo téma, dovolte mi ujmout se toho pro navození té správné atmosféry alespoň teď.

Jsou jídla, na která nezapomenu. Jsou jídla, která bych si s chutí dala zas, ale už to není, co bývalo. A jsou jídla, která bych si dala, jsou pořád to, co bývala, jenže na ně nemám dostatečné soukromí a nějak se mi nechce před ostatními vypadat jako infantilní tydýt.

A tak zřejmě chleba s paštikou nakrájený na vojáčky podávaný nejlépe během večerníčku, krupicová kaše s cukrem a kakaem (mimochodem, taky jste v ní nesnášeli to máslo?), vanilkový pudink pokapaný poctivým domácím sirupem z jahod, ochutnávka rajské omáčky z miniaturního talířku, sušenky Sport, limonáda Noki, výtečné špagety a extra velké hamburgery z Kiosku na hranicích, a mnoho dalších skvělých pokrmů, zůstane uvězněna jen v mých vzpomínkách.

A teď už předávám štafetu vám. Na která jídla vzpomínáte z dětství vy? Které jste milovala a které naopak nenáviděla? Pište nám na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a autorka jednoho z nich se může těšit na odměnu. Tentokrát můžete získat DVD Cvičení po porodu podle Magdaleny Mikulandové.

 

Reklama