Na důležitost prevence upozorňují opět odborníci v rámci Urologického týdne Evropské urologické společnosti, jenž probíhá až do 27. září 2013. Letošní ročník prospěšné akce je věnován prevenci a léčbě nejčastějšího urologického onemocnění mužů - zvětšení (benigní hyperplázie) prostaty a možným komplikacím.

Během jednotlivých dní se uskuteční řada preventivních akcí pod záštitou Evropské urologické společnosti. Díky iniciativě Urologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze tak mohou vaši muži využít některé z následujících nabídek ZDARMA:

  • 24. září: vyšetření močových cest ultrazvukem na klinice v Praze 2, Ke Karlovu 6 (14 - 16 hod)
  • 24. a 26. září: on-line poradna elektronickou poštou na adrese poradna.urologie@vfn.cz (9 - 13 hod)
  • 25 . září: telefonická poradna (10 - 13 hod) na telefonu 224 967 839
  • 26. září: setkání v informačním stanu na Karlově náměstí v Praze (10 - 14 hod), kde budou zaměstnanci kliniky (lékaři a sestry) připraveni podat informace o celé akci, k dispozici budou také informační materiály.

Urologický týden 2013

Urologický týden 2013 probíhá ve spolupráci s Městskou částí Praha 2 a pod záštitou paní starostky Mgr. Jany Černochové. Právě díky ní může na Karláku vyrůst zmíněný stan.

Co byste měla vědět:

Pokud nestihnete využít Urologického týdne, ani pak váš partner nemusí jít s problémem pouze za svým praktickým lékařem. Zvlášť když se jedná o lékařku, bývá tento krok mužům často nepříjemný... Řekněte mu, že je možné se objednat na specializované pracoviště přímo bez doporučení!

Dle slov MUDr. Zámečníka, primáře Urologické kliniky 1. LF UK a VFN, se navíc muži často vyšetření bojí a proto jej bohužel oddalují. Přitom dnešní diagnostické metody jsou téměř bezbolestné, často stačí „kapka“ krve. „Všichni pacienti zatím vyšetření přes své obavy vždy přežili,“ vtipkoval na tiskové konferenci jmenovaný odborník.

MUDr. Zámečník, primář Urologické kliniky 1. LF UK a VFN

Prof. MUDr. Tomáš Hanuš, DrSc., přednosta Urologické kliniky 1. LF UK a VFN, dále na tiskové konferenci k zahájení Urologického týdne zdůraznil významnou roli nás, žen, v zachování zdraví mužů, kteří se často vyšetření nejen bojí, ale také se ostýchají. Řada mužských pacientů prý za svůj zachráněný život vděčí právě partnerkám, které je všemožnými prostředky dotlačily k akci.

A co vy? Bavíte se se svými partnery o zdravotních problémech?

Důležité odkazy:

Reklama