považovala za správné říct kamarádce pravdu, ale nesetkala se s pochopením. Tak skončilo navždy dlouholeté kamarádství čtenářky s nickem Datura. Asi nebylo to pravé

Dobrý den,

nebylo to sice kamarádství na život a na smrt, ale ze začátku bylo hezké. Od první třídy jsem se kamarádila s Mařenkou / tak ji říkali doma/. Seděly jsme spolu v lavici a trávily spolu každou volnou chvilku. Obě jsme se dostaly na stejnou střední školu a zase jsme spolu seděly v jedné lavici. o prázdninách jsme i střídavě spaly u nás nebo u nich. Jedna o druhé jsme věděly všechno.

Jenže pak se Mařenka bláznivě zamilovala a na mě už neměla čas. Potom jsem se zamilovala i já a zase jsme měly co probírat. Do maturity nám chyběl rok. Marie byla dobrá na matiku, já na češtinu a tak jsme si vzájemně pomáhaly. Jenomže, její přítel ji zahýbal. Věděla to celá třída, jen ona ne. A já blbka, jí to řekla. Nevěřila mi, příšerně jsme se pohádaly a rok do maturity jsme spolu nepromluvily ani slovo. Přátelství definitivně skončilo a od té doby jsem si žádnou kamarádku nehledala. Marie se vdala za jiného, odstěhovala se a plno let jsme se neviděly. Potom se ukázala na poště, kde jsem tehdy pracovala a....vykala mi. Tak pokud můžu radit, ne každý skutek je dobrý, i když se tak může jevit.

Ve všem se spoléhám jen na svou rodinu, tj. manžela a dcery, věřím, že ti jediní by mi pomohli, když by mi bylo nejhůř. Zatím to, zaplať pán bůh, nebylo potřeba.

Ps: společné forto s Mařenkou neposílám, mohla by mě žalovat.

Zdraví Datura

Milá daturo, někdy jsou případy, kdy se má raději mlčet. Ale copak jste mohla vědět, že by vaše kamarádství neskončilo právě na tom. Mohla by se na vás zlobit, že jste věděla a neřekla. To je těžké, tehdy byla hodně zamilovaná a přecitlivělá, ale že jí to nedošlo ani po letech? Pak netřeba litovat

Text nebyl redakčn upraven

Co byste poradily Datuře vy, milé ženy-in? Jak byste se na jejím místě zachovaly vy? Napište nám svůj názor. Nebo příběh o přítelství na dnešní téma.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in

Reklama