Vztahy

Pravda? Co to vlastně je?

Přeji pěkný dobrý den!

Co se dětského lhaní týče, jen ať si každý rodič uklidí před vlastním prahem. Sama jsem se kolikrát přistihla při takových věcech, že říkám třeba manželovi, který vzal telefon: "Nejsem doma!!" A malý Venda kouká, veliké oči, jak to, že maminka není doma, když vlastně doma je, že. Nebo že vítám tchyni s tím, jak vypadá báječně, a pak s manželem rozebíráme, jak je možné, že tak hrozně ztloustla, že musí být nemocná...

Děti nechápou "milosrdnou lež" ani společenskou přetvářku. A tak se nemůžeme diivit ani my, že jdou cestou nejmenšího odporu. Když vědí, že pravda bude maminku mrzet, tak si vytvoří lepší verzi. A o tom, že se na to může přijít, většinou neuvažujou. Je to smutné, ale tahle společnost na pravdu moc není zvědavá. Jen to zkuste říkat jeden celý den jen čistou pravdu! To by si člověk znepřátelil všechny známé, dostal vyhazov z práce a možná by se ještě dostal do konfliktu se zákonem.

Možná vám to připadá moc drsné, ale taková je moje zkušenost. Jak se říká, svět chce být klamán, a pravda je něco tak mnohotvárného, že to snad ani neexistuje. Samozřejmě, že tohle svému synovi nevykládám (však on na to přijde časem sám), ale když mi zalže, nedělám z toho aféru.
Ivana


Tak to je slovo do pranice! Co si o tom myslíte, ženy-in? Je to opravdu tak, že se s pravdou v dnešním světě nedá obstát? Pište, dokud je čas!

Také připomínám, že dnes v pravé poledne - tedy za pár minut - začíná velký turnaj v samolodích! Více se dozvíte TADY.

   
02.02.2007 - Láska a vztahy - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [3] bonda [*]

  Jo a zkuste říct do očí pravdu chlapovi nebo dokonce šéfovi! Život mě naučil, že je to stejně zbytečné a doplatím na tom jen já.

  superkarma: 0 03.02.2007, 18:51:59
 2. avatar
  [2] Vivian [*]

  S pravdou se obstát dá, ale je to náročnější

  superkarma: 0 02.02.2007, 15:20:51
 3. avatar
  [1] Chica [*]

  Hm, ne že bych nikdy v životě nezalhala, ale myslím, že "zdvořilostní" lži mají své meze. Když se mi zdá, že někomu něco nesluší, tak rozhodně nevykřikuju obdivné lži,ale diplomaticky mlčím, když jde o člověka u kterého si to můžu dovolit, tak si lehce rýpnu

  superkarma: 0 02.02.2007, 13:01:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme