Hned několik mužů-kamarádů měla ve svém životě čtenářka ToraToraTora. Sama proto v tento model přátelství věří, i když ne vždy to bylo z obou stran čisté...

Další čtenářkou, která se rozhodla zapojit do dnešního tématu svým střípkem vzpomínek, je ToraToraTora...


Jsem optimista a věřím v přátelství muže s ženou. Někde jsem četla, že na to první už našli vědci v kejmbridži lék a na to druhé budou od nového roku posudkáři psát druhý stupeň invalidity.
Například na střední škole můj spolužák Pepa. Bylo to takové velké nemotorné dílo z Vysočiny. Pracky jak lopaty a láska k dívkám byla stejně velká jako k traktorům. Vlastně k ničemu jinému neměl tak vřelý vztah jako k těmto dvěma pojmům. Přátelili jsme se díky pubertě. On byl hora masa a hormonů, já nepřipomínala nic, co se používá na této planetě k zachování rodu. I přesto náš vztah poznamenala erotika. Znáte kluky v tomhle věku, když jde o sex. Velká ramena, spousta keců a bojí se, že je někdo nachytá na švestkách. Pepa chtěl zajít do erotického kina a s klukama z party by to bylo asi dost eklhaft. Tak jsme šli spolu. Jako kámoši, samozřejmě. Sranda. Jak jsme tam my dva teoretici seděli před plátnem se syrovou realitou,vlastně ani nevím, jestli nic nikdy nebylo, protože to nebylo třeba, nebo se nevědělo nač. Takže remíza.
O pár let později jsem poznala člověka, který byl synonymem výrazu přítel. Jako byste potkali svou ztracenou půlku, svůj příští krok nebo včerejší večer. O sexu nebylo ani řeč. Tedy ze strany mé. Zatímco on to měl docela free. Se ženou, se mnou. Když to půjde tak jo, když ne tak ne. Nakonec šlo jenom o to, jestli to půjde. Už si ani nepíšeme. Stejně se přátelé těžko ztrácejí. A tak doufám, že až bude impotentní a já mít zuby ve skleničce, zase se najdeme. Moc ráda o něj ještě na cestě životem zakopnu, ale jenom to. Zatím remíza.
V současnosti kamaráda mám. Ona je to kapitolka sama pro sebe. Ve čtyřiceti si našel první vážnou známost a napadlo ho, že se konečně odstěhuje od maminky. Dcérečka to byla šikovná. Za dva roky ho stála čtvrt milionu, měsíc na psychiatrii a hrozí, že mu budou zality uši horkým voskem. Siréna má totiž tak libý hlásek, že to vypadá na recidivu. Já ho vyslechnu, on zase z jakékoliv hromady šrotu složí funkční počítač. A jiskření mezi námi? Já nemám zájem a jeho krasomila zasáhla jak dráty vysokého napětí. Ale myslím, že až se jeho zuhelnatělé tělíčko probere k normálnímu životu, stejně bude bodíkem k plusu za přátelství mezi mužem a ženou.
Funguje to. Asi jako kulový blesk. Nikdy nevíte, odkud to přiletí, jak dlouho pobude, ale ten zážitek stojí za to.

ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

  • Může podle vás existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou?
  • Měla jste někdy v životě hluboký přátelský vztah s mužem? A jak dopadl? Poznamenala ho lidská sexualita?

Téma dne je zařazené do rubriky Vztahy, ale jeho esence je nevztahová. Ptám se totiž na čisté přátelství mezi mužem a ženou, bez stínu sexuální touhy, bez jediné myšlenky na to, jaký by asi byl tenhle kamarád v posteli. Může, podle vás, mít žena blízkým „jen“ přítelem muži? Může ho „jen“ přátelsky vyslechnout, obejmout, pochopit, porozumět mu? A může totéž cítit vůči ženě muž? Své příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 7. 8. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tak svoji šanci na uveřejnění a tím i získání odměny. A jaká že to bude odměna? Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama