První čtenářkou, která se rozhodla přispět k dnešnímu tématu, je Petulka132. Ačkoli v dětství kamaráda měla, skončilo to zamilováním se. Od té doby nevěří, že by mohla mít chlapa „jen“ za kamaráda...

Umíte si představit, že máte chlapa jen za kamaráda? Tedy dobrého přítele, bez sebemenšího náznaku zamilovanosti ať z jedné, či z druhé strany? Čtenářka Petulka132 si to představit nedovede...


Vážená redakce,

to je myslím věčné téma... bylo zkoumáno shora i zespoda a stejně se na nic nepřišlo. Abych řekla pravdu, opravdu nemám tušení, jestli můžou být žena s mužem opravdoví přátelé bez toho, aby jeden po druhém někdy nezatoužil. Když by to bylo přátelství mezi ženou a mužem homosexuálem - tak takové přátelství opravdu může být. To znám ze svého okolí, i když se to netýká přímo mě.

Já mohu soudit jen ze svých zkušeností. Měla jsem v dětství jednoho kamaráda, moc jsme si rozuměli. Lezli jsme po stromech, do stohu, běhali po lese, navštěvovali se doma. To mi mohlo být tak 10 let. Pak pomalu začínala puberta a on začal kamarádit s klukama a já zase víc s holkama. Také jsem se do něj mimochodem zamilovala. To vydrželo až do nějakých 17 let. Nikdy jsem mu to neřekla, protože jsem byla stydlivá, a také s ním pak chodila chvíli moje kámoška. Asi před půl rokem jsem ho náhodou potkala v obchodě a dozvěděla se, že je ženatý a má dítě.

Celkově moje vztahy s opačným pohlavím jsou složité propletence, ale nikdy v tom nebylo jen a pouze čisté přátelství. Mám pár kamarádů, ráda s nimi někdy někam vyjdu, ale to tam jsou i další holky. Ale s žádným bych nešla jen tak někam sama. Mám přátelský vztah se svým taťkou, bráchou a také se svým partnerem a to mi bohatě stačí.

Samozřejmě, že jiné ženy a dívky mohou mít jiné zkušenosti, ale mě to prostě nějak nejde... Možná jsem tím o něco ochuzená, ale možná také ne.

Petulka132

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

  • Může podle vás existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou?
  • Měla jste někdy v životě hluboký přátelský vztah s mužem? A jak dopadl? Poznamenala ho lidská sexualita?

Téma dne je zařazené do rubriky Vztahy, ale jeho esence je nevztahová. Ptám se totiž na čisté přátelství mezi mužem a ženou, bez stínu sexuální touhy, bez jediné myšlenky na to, jaký by asi byl tenhle kamarád v posteli. Může, podle vás, mít žena blízkým „jen“ přítelem muži? Může ho „jen“ přátelsky vyslechnout, obejmout, pochopit, porozumět mu? A může totéž cítit vůči ženě muž? Své příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 7. 8. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tak svoji šanci na uveřejnění a tím i získání odměny. A jaká že to bude odměna? Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama