Každý člověk by měl znát svou míru a neporušovat sobě jednou daná pravidla. O tom, že se to nevyplácí, píše čtenářka Tana M.

K textu přiložila i obrázek, ovšem netuším o koho se jedná a jak s příběhem souvisí, takže si to můžete pěkně tipnout. Můj odhad: Pan docent po oslavě, jak ho ztvárnil místní loutkař.

docent?Big oss

Milé čtenářky,

není to žádná opilecká historka, ty opravdu nemám, ale jen vyprávění jak rychle utíká čas na naší modré planetě. To už je hodně dávno.

Psal se rok 1985, hluboká totatila. Jediné, co lidi udržovalo při životě, byla práce a pár večírku. Tradičně MDŽ, pak besídka ke konci roku. O jednom silvestrovském posezení příběh ze života. Náš vedoucí byl velmi vzdělaný člověk, měl 3 tituly před jménem a 2 tituly za jménem. Vždy nám říkal, jaká je alkohol metla lidstva, jak to hnusné a odporné, když někdo pije.

Blížil se konec roku a s tím i oslava Silvestra. Vyzdobila se malá posluchárna, bývalé „roh" připravilo chlebíčky, obložené mísy a jiné dobroty. Alkoholu bylo na stole tolik, že by to vystačilo pro normální domácnost na pět let. Pana docenta zvali na oslavu, ale on stále odmítal, a říkal: „Mám práci, kterou musím dodělat, pak se na chvíli zastavím."

Blížila se 4 hodina a oslava propukla. Veselost, tanec, popíjení a pití. Kolem 6 hodiny se dostavil i náš vedoucí, velký šéf. Dnes by jsem napsala „big boss". Kolegové byli rádi, že přišel i vedoucí a začali mu gratulovat. A začalo, připíjení ve velkém stylu, velké panáky tvrdého alkoholu. K novému roku atd.... Jeden za druhým.

Pan docent porušil, jedno z nejdůležitějších pravidel, nevěděl, kdy včas přestat. Pil, pil, až za chvíli upadnul pod stůl, a začal... no, zvracet, tónické křeče... Museli jsem přivolat záchranku. Akutní otrava alkoholem. Přijela lékařka, a ta první co řekla: „Co to je za prasátko?? pod tím stolem?"

Koukla, na něho, a řekla: „Pane docente, proboha ...???"

Rychlá záchranka ho odvezla na metabolickou jednotku, protože navíc byl ještě diabetik. Všem lidem, kteří jako by zázračným proutkem vystřízlivěli, došlo: Neměli mu dávat ty panáky, na přípitek. On nikdy v životě nepil.

Happy end. Po Novém roce se rozhodl odejít do důchodu. Dnes je to jenom připomenutí, že každý člověk musí znát svojí míru, kdy přestat, kdy včas odejít, a když je nemocen, raději ani nepít.

Hezký den . Hezký konec roku, klid v duši, teplo domova a zdraví, od kterého se nám odvíjí celý náš život.

S přáním, Šťastný Nový rok 2010!
Tana M.

Poz. red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Pište mi dnes své humorné opilecké historky a vyhrajte speciální balíček pro alkoholika-zvrhlíka!

  • Napiště mi o své největší opičce!
  • Zažila jste nějakou veselou opileckou stóry s kamarádkami? S manželem?
  • A co pooslavový bolehlav?
  • Posílejte své opilecké fotky s trefným komentářem!
  • Vaše opilecké historky čekám na redakčním mailu: redakce@zena-in.cz
Reklama