Každý máme k čistotě prádla jiný přístup, jsou lidé, kteří si nevezmou dva dny po sobě stejné kalhoty a jsou naopak lidé, kteří zvládnou chodit v jedněch kalhotách celou zimu. Kdy už je oblečení špinavé, vnímáme tedy silně individuálně...

clothes

„Fuj! Ten byl špinavý jako čuně!“
„Ježiš, ten byl navoněnej a nažehlenej - no, hrůza!“

Existuje mnoho názorů na to, kdy už je oblečení špinavé. Vlastně bych řekl, že co člověk, to názor. Mužům často řídí čistotu šatníku ženy a ženou je k vyhození zašpiněných kousků do prádelního koše. Já si však čistotu prádla určuji sám.

Jak poznám, že je prádlo špinavé?

Samozřejmě jsou různé kusy prádla, které se špiní za různě dlouhou dobu. Takovou košili, kterou si vezmu navečer do divadla, potom zase pověsím do skříně a vezmu ji klidně několikrát. Trencle zase měním každý den. Ale abych tomu dal nějaký řád, tak tedy běžně nošené prádlo rozděluji do těchto skupin...

  • Trika a ostatní horní svršky - provádím čichovou zkoušku. V létě většinou měním každý den, když je chladno, tolik se nepotím a jsem schopný nosit jedno triko i tři dny.
    Speciální podkategorie - svetry. Opět provádím čichovou zkoušku. Svetr mi vydrží obvykle týden.
  • Kalhoty - provádím pohledovou zkoušku. Životnost nošení kalhot mám stanovenou na cca 14 dní, pak jdou automaticky do prádla. Někdy však pohledová zkouška odhalí závažné nedostatky již v průběhu této lhůty. Ono kolikrát stačí sednout si v tramvaji a kalhoty letí hned třetí den.
  • Ponožky - většinou nosím jen jeden den. Mám ale zimní kousky z kvalitních materiálů, u kterých občas provádím čichovou zkoušku a nosím je i dva dny.
  • Trencle - neprovádím ani čichovou ani pohledovou zkoušku. Nosím jeden den.

Toť můj přístup k stupni znečištění prádla. Můžete o něm hlasovat v následující anketě..

.

Ale hlavně mi dnes piště příspěvky, protože mě zajímá váš přístup k čistotě oblečení, milé dámy...

Téma dne 17. 9. 2012: Praní

  • garnierKdy už je, podle vás, oblečení špinavé?
  • Kdo ve vaší domácnosti pere?
  • Máte doma tahanice okolo čistoty prádla?

Každý přistupujeme k praní oblečení jinak, to co jeden člověk považuje za špinavé, další nosí ještě 14 dní. Posílejte mi své příspěvky o praní ve vaší domácnosti, obzvláště mě zajímá, jestli kvůli u vás praní vznikají nějaké třecí plochy a dohady. Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 17. 9. 2012 do 15.00 hodin. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, jehož autorku odměním pěkným dárkem. Jakým? Aby si už nedělala s praním vrásky, mám tu připravený GARNIER Ultra Lift denní krém a sérum - kompletní péči proti vráskám.

Reklama