svěřuje se naše čtenářka snickem Marde, ale jinak si nemůže vynachválit přednosti počítače, i když její rukopis je stále úhledný. Po ní zdědili hezký rukopis a její synové

Dobrý den,  do školy jsem se těšila, takže i psaní  jsem poctivě trénovala. Ne, že bych měla písanky vzorně napsané, ale byly celkem úhledné. Vždycky mě potěšily hvězdičky, později i jedničky. Postupem času, kdy jsme museli psát stále rychleji, se moje písmo zhoršovalo. Všechna písmenka měla stejný sklon, takže rukopis vypadal stále úhledný, ale tvar písmen se zjednodušil. Maturitu i státnice jsem psala ještě normálně, ale s nástupem do práce jsem začala psát napůl tiskacím, aby to po mně mohli přečíst i ostatní. 

Když nastoupili kluci do první třídy, sedávala jsem s nimi nad úkoly, abych na ně dohlédla, protože manžel na ně neměl trpělivost. Nejhorší to bylo s nejstarším. Byl levák a my jsme neměli žádné zkušenosti. Nevěděli jsme, jak má správně sedět, aby si nekřivil páteř a jak mít správně položenou ruku, aby si písmenka nerozmazával. Naštěstí byl učenlivý, takže žádné problémy neměl. Jeho sešity dávala učitelka na výstavu. Dodnes píše úhledně. Náš nejmladší je také levák. Byl to takový neposeda, takže psaní pro něj bylo utrpením, ale zvládli jsme to oba. Ostatní jsou praváci, ale někdy to s nimi bylo horší než s leváky. Chtělo to hodně trpělivosti.

Dnes, v době techniky, je jednodušší psát na počítači, slova se můžou vkládat, vymazávat, přepsání se dá opravit, text se dá zkopírovat, obrázky se dají vložit. Kdysi jsem si opisovala recepty. Bylo to zdlouhavé. Dnes si jakýkoliv recept mohu zkopírovat, nebo přímo rovnou vytisknout i s příslušným obrázkem. .

Přijde mi to osobnější. 

Přeji všem hezký den

marde

Milá marde, podobně to bude mít i většina čtenářek. PC ano, pro běžné psaní, ale na přání a dopisy je stále lepší používat rukopis

Text nebyl redakčně upraven

Reklama