Zajímavý příběh o bydlení několika generací pohromadě napsala k dnešnímu tématu čtenářka Tana M. Bydlela jeden čas v domku s manželem, tchánem, tchyní, švagrovou a svými dvěma dětmi...

Umíte si představit, že žijete v rodinném domku u tchána, tchyně a švagrové? Čtenářka Tana M. to zažila...


Dobrý den milé ženy in.cz.
Dnes je zas moc hezké téma.
Máte s více generačním bydlení nějakou zkušenost?
Je to už hodně dávno. Bydlela jsem v rodinném domku u rodičů mého manžela. Tchán, tchýně, jejich 16 letá dcera, a moje rodina. Manžel, já a dvě naše děti. Z počátku bylo vše v pohodě, ale pak nastalo období, kdy jsme se neustále hádali. O koupelnu, o místo v kuchyni. Zvláště zákeřná byla nejmladší sestra mého muže. Generační rozdíl byl značný.
Když jsem chtěla vařit jídlo pro dvě malé děti, postavila na plotnu 4 litrový hrnec s vodou a řekla, že jde vařit špagety. Tím to začalo. Schválně vařila 3 hodiny, aby mě nepustila do kuchyně, jen aby mě vytočila. Když jsem vše řekla manželovi, ten mě sdělil, že se tím nemám zabývat.
Jednou když jsem se chystala prát dětské oblečení, „švagrová“ nařízla přívodovou hadici k pračce.... vytopila jsem celou koupelnu .
Tchyně se ale zachovala slušně, řekla jen, .... že se to někdy stane. Sestra mého manžela mi dělala pořád naschvály. Sprchovala se hodinu v koupelně. Tak dlouho až tekla úplně studená voda. 120 litrový bojler se pak ohříval 2 hodiny. Těšila jsem se na den až vypadneme z rodinného domku rodičů mého manžela..
Ze společných sdílených prostor, ze společné koupeny, ze společné kuchyně. Sestru manžela jsem už pak nikdy neviděla.
Dvougenerační soužití není nic moc. Musíte tolerovat tchýni, mladší sourozence,všechny kolem. Vy pak končíte na pomyslném ocásku k uspokojování vašich potřeb.

Hezký den, ale bez dvougeneračního bydlení.
Tana M.

Pozn. red. : Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 8. 2012: Vícegenerační bydlení

  • jacobsCo si myslíte o vícegeneračním bydlení?
  • Dovedete si představit, že byste tak žila?
  • Máte s vícegeneračním bydlení nějakou zkušenost?

Své příspěvky k tématu zasílejte nejpozději do 21. 8. 2012 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, ať je váš příspěvek dlouhý minimálně jako tento odstavec textu, lépe delší. Pro jednu z přispěvatelek tady mám tedy připravený dárek v podobě dvou chladících tašek na víno Jacob´s Creek.

Reklama