Předchozí dva ročníky Prague Fashion Weekendu se konaly v pražském centru luxusní módy v Pařížské ulici. Letošní ročník se přesouvá na Hradčanské náměstí a má být zlomový. Bude se snažit vyrovnat světovým fashion weekům. A Anna Basiková, naše nová, mladá externí redaktorka, je u toho. Největším lákadlem je účast mnoha českých návrhářů...

PFW1

Praha se na podzim stane centrem tuzemské i světové módní scény. Od 17. do 23. září je pro vás připraven Dreft Fashion Week, kde budou k vidění přehlídky třeba Ivany Mentlové, Simple Concept Store, VŠUP Fashion show, Stefanel a další. 1. až 7. října se běžte podívat na již čtrnáctý Design Blok, kde uvidíte novinky z módy, ale především z designu. Jeho součástí je i Premier Fashion Week. S námi se teď ale podívejte, jak probíhala první z  pražských módních událostí, Prague Fashion Weekend.

PWF2

Čtvrtek 13. září

Jako by si organizátoři PFW objednali hezké počasí. Od rána pršelo, ale zhruba kolem dvanácté se udělalo hezky, a tak nám nic nebránilo vyrazit na Hradčanské náměstí, kde se mělo konat slavnostní zahájení. Začínat se mělo sice už ve tři, ale ještě po třetí hodině panoval všude zmatek a přípravy byly v plném proudu. V půl čtvrté dorazili před fashion tent nádherná Simona Krainová, ambasadorka celého projektu, Václav Dejčmar, majitel agentury Czechoslovak models, Oldřich Lomecký, starosta městské části Praha 1, a Florian Müller, generální ředitel Mercedes-Benz ČR...

PFW4

...a společně přestřihli pásku.

pfw6

Na čtvrtek byly připraveny přehlídky českých návrhářek, jako jsou Lada Vyvialová, Hana Stoklassová, Hana Havelková a značky Ado Zlín, Fendi & Cavalli BeachWear a Delor by Mirka Talavašková.

Prague Fashion Weekend může začít.

PFW3V pondělí se můžete těšit na reportáž, uvidíte například fotky z chystané módní show Jakuba Polanky nebo z přelídky obchodu s luxusními módními značkami Simple Concept Store.

Reklama