U příležitosti 600. výročí, které oslavil pražský Orloj, nabídlo město světelnou show. Představení uchvátilo celý svět. Praha se rozhodla celou parádu zopakovat. Zřejmě už na Vánoce, nebo na Silvestra. Desetiminutové video v článku shlédlo již půl milionu lidí!

Mistr Hanuš po té, co sestrojil Pražský orloj, byl konšely oslepen. Jednali tak ve strachu, že nadaný muž by mohl vyhovět požadavku Vídně a sestrojit stejný unikát i tam. Tím by ovšem unikát přestal být doménou jen a jen Prahy.

Se slovy „druhého orloje již nesestrojíš“ vypálili v noci stárnoucímu géniovi oči.

Orloj vyhořel i zarostl břečťanem. To všechno včetně popravy českých pánů, práce i osudu Petra Parléře a husitských válek mohli užaslí turisté spatřit v desetiminutové světelné projekci, která nemá obdoby!

o

Objevuje se vesmír i mystické symboly.

Za čtyři dny zhlédlo na youtube video asi půl milionu lidí po celém světě!

Další show závisí na penězích, ale bude!

Celý námět má „na svědomí“ pražská produkce Tomato production. Na scénáři spolupracovali výtvarníci ze seskupení The Macula.

A orloj obživne znovu!

Je to hodně o financích a produkci. V plánu jsou vánoční svátky a možná i Silvestr či jiná výročí. Uvažuje se i nad sobotami o turistické sezoně. Pronájem výkonných projektorů, které jsou pro show třeba, je velice nákladný.

Projekce stojí kolem dvou milionů korun!

Samotná výroba animace trvala asi dva měsíce. Přípravy včetně domluv, jednání, povolení a laserového mapování budovy trvala přes tři měsíce.

V každém případě je podle slov pražského magistrátu ve hře nejbližší termín o Vánocích nebo na Silvestra.

Podívejte se na to, co můžete, pokud se podaří další show zafinancovat, vidět už brzy znovu!

Reklama