.

Praha na Googlu, jak jste ji ještě neviděli

Cestování

Praha na Googlu, jak jste ji ještě neviděli

Street View Car

Díky funkci Street View, panoramatických snímků pořízených na úrovni ulice, dostávají Mapy Google další rozměr. Uživatelé se mohou virtuálně přenést do různých míst a zjišťovat, kde se nacházejí hotely, obchody nebo restaurace, do nichž mají namířeno.

„Street View, dnes již nedílná součást Map Googlu, umožňuje uživatelům bez problémů překonat vzdálenosti a seznámit se podrobně s daným místem. Mohou tak snadno zjistit, zda je před restaurací, kam se chystají, možné zaparkovat, nebo zda budou mít z hotelu na dovolené dobrý výhled,“ říká Jaroslav Bengl, produktový manažer z Google Zurich, a dodává: „Plánované pokrytí našeho hlavního města bude velkým přínosem nejen pro turisty, ale i pro všechny Pražany, kteří se Street View nemusí obávat. Standardně totiž rozmazáváme všechny obličeje i poznávací značky aut. Navíc, každý uživatel může požádat o odstranění konkrétních záběrů sebe nebo svého domu.“

Street View auta začnou po Praze jezdit v úterý 5. května a fotografický materiál budou sbírat dva až tři měsíce. Snímky se pak budou několik dalších měsíců zpracovávat a pomocí speciální technologie se obličeje lidí rozmažou tak, aby je nebylo možné identifikovat a ochránilo se jejich soukromí.

Technologie zároveň automaticky rozmazává i poznávací značky aut. Funkce Street View navíc umožňuje i dodatečné odstranění snímků, které stačí označit a nahlásit. Zcela vymazat se tak na žádost uživatele může nejenom jednotlivec, ale i jeho dítě, auto nebo dokonce celý dům.

Funkce Street View, která by se měla v Čechách spustit do konce roku 2009, je k dispozici již ve více než 100 metropolitních oblastech a ve více než 9 různých zemích. V Evropě můžete ve Street View zobrazovat místa ve Francii, Španělsku, Itálii, Anglii a Nizozemí.

Používáte funkci Street View?

   
04.05.2009 - Zahraničí - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [4] MartinaC [*]

  Od úterý 5. května začnou pražské ulice brázdit auta se speciálním kamerovým systémem

  ,

  aby zaznamenala reálnou podobu města. Do konce roku 2009 pak bude

  služba Google Street View dostupná každému, kdo Prahu na Google Maps

  zaměří.  Tak se tam třeba uvidíteSml36

  superkarma: 0 05.05.2009, 08:16:37
 2. [3] MartinaC [*]

  http://www.zive.cz/Bleskovky/Google-zitra-zacne-fotit-ulice-pro-Street-View-take-v-CR/sc-4-a-146893/default.aspx

  superkarma: 0 05.05.2009, 08:15:36
 3. avatar
  [2] Dux [*]

  ale videli klik sem

  superkarma: 0 05.05.2009, 02:35:30
 4. avatar
  [1] miluska [*]

  používám,práve jsem se vrátila z Londýna a všechny  ulice po kterých jsem pravidelne chodila  už jsem si  prohlédla znovu pomocí funkce Street ViewSml33

  superkarma: 0 04.05.2009, 22:22:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme