V Praze byl dnes slavnostně odhalen nový Karlův most. Neklene se však nad Vltavou, ale je ve společnosti 3000 dalších exponátů vystaven v muzeu kostek. Pro jeho stavbu nebylo také použito ani jedno vajíčko, nýbrž úctyhodných 100 000 kostiček LEGO.

Věrná replika jedné z nejvýznamnějších staveb české historie měří pět metrů. Model Karlova mostu se tak stal největším LEGO modelem této stavby na světě. Za přítomnosti významných hostů ho autor Eduard Hýbler představil v prostorách LEMI – obchodu LEGO® stavebnic a muzeu kostek. Pro všechny návštěvníky bude k vidění od úterý 12. listopadu 2013.

tab

V pondělí 11. listopadu 2013 večer byl v muzeu kostek na Národní třídě slavnostně odhalennejvětší LEGO model Karlova mostu na světě. Za asistence autora modelu Eduarda Hýblera byla velkolepá zmenšenina jedné z nejslavnějších staveb české historie poprvé představena veřejnosti. Stavba takto náročného modelu trvala autorovi přibližně 200 hodin a použil na ni zhruba 100 000 kostiček LEGO. „Všechny známé stavby světa už svůj LEGO model mají. Přišlo mi škoda, že Karlův most, jedna z nejúžasnějších staveb České republiky, svůj model zatím nemá. Tak jsem tuto křivdu napravil,“ říká pyšně Hýbler. LEGO verze mostu má víc než 5 metrů a tvoří ji Staroměstská mostecká věž a 11 oblouků.

Největší LEGO model Karlova mostu na světě mohou návštěvníci obdivovat v LEMI – obchodu LEGO® stavebnic a muzeu kostek na Národní třídě spolu s dalšími 3 000 LEGO modely. „Model je ohromný. Mně i dětem se most moc líbí, hlavně všechny ty detaily. Prý si musíme Karlův most také postavit doma. Možná to zvládneme, ale v mnohem menším měřítku,“komentuje jedna z prvních návštěvnic muzea, která model viděla.

Více informací naleznete ZDE.

Reklama