Celodenní akce, na které se vaše děti dozvědí, jak se správně chovat na silnici nebo jak poskytnout první pomoc.

Praha dětem

Společnost Babypoint, přední český výrobce a dovozce dětského zboží, zve všechny zájemce o téma bezpečnosti a zdraví dětí a mládeže na celodenní akci s názvem Praha dětem, která se dne 30. srpna 2011 od 11 hodin uskuteční v Praze na Staroměstském náměstí. Pilotní akce Praha dětem je součástí ambiciózního projektu Bezpečnost dětí a mládeže, jehož cílem je upozornit na důležitost ochrany dětí a mládeže nejen v silničním provozu, ale i při volnočasových a dalších aktivitách.

Projekt pod taktovkou režiséra a producenta Petra Jákla organizuje společnost GENESY s.r.o. spolu s BESIPem a Nadací BESIP, záštitu nad akcí převzaly například také Magistrát hl. města Prahy a MŠMT. Společnost Babypoint s.r.o. je jedním ze sponzorů pražské akce. Kromě představení projektu a zábavně edukativního programu čeká na zúčastněné i bohatý doprovodný program - soutěže, sportovní, taneční a herecká vystoupení profesionálních umělců (vystoupí například Dáda Patrasová, skupina Maxim Turbulenc, Tři sestry), ale i začínajících umělců z řad dětí a mládeže z dětských domovů. Součástí projektu je také účast a zapojení handicapovaných dětí a mládeže a jejich sponzorská podpora. Celým dnem bude provázet moderátorská dvojice Martin Dejdar a Gábina Partyšová.

„Na důležitost bezpečnosti dětí v silničním provozu se snažíme upozorňovat již u nejmenších miminek, a to především v souvislosti s dětskými autosedačkami. Kromě vlastní značky Babypoint zákazníkům nabízíme také autosedačky norské značky BeSafe. Ve všech kategoriích lze vybírat z různých konstrukčních i designových variant,“ vysvětluje Zdeněk Háse, jednatel společnosti Babypoint s.r.o., partnera akce Praha dětem.

Hlavním tématem, na které chce projekt Bezpečnost dětí a mládeže upozornit, je právě bezpečnost dětí a mládeže v silničním provozu (v autě jako spolucestující i za volantem, v pozici chodce, na kole či kolečkových bruslích). Upozornit na možnosti aktivní i pasivní ochrany a důležitost preventivního působení chtějí organizátoři i u dalších témat, kterými jsou celoroční volnočasové aktivity, bezpečnost dětí a mládeže ve vazbě na životní prostředí či zdravotní péče, první pomoc a bezpečný vývoj mládeže.

Osmihodinový program dětem nabídne také možnost setkání s profesionály z řad policie, hasičů i záchranné služby, rodiče i děti se tak budou moci zblízka seznámit s uniformami, způsoby jejich práce i komunikace. Do budoucna jsou ve vybraných městech po celé České republice plánovány i další dny Bezpečnosti dětí a mládeže, vždy s akcentem na problematiku typickou pro daný region nebo roční období, v němž bude akce organizována.

Více informací o této sportovně kulturní a charitativní akci najdete na stránkách společnosti GENESY s.r.o. www.genesy.cz.
Pro informace o autosedačkách norské značky BeSafe navštivte www.autosedacky-besafe.cz nebo www.babypoint.eu.

Reklama