.

Praha = cíl homosexuálních turistů!

Cestování

Praha = cíl homosexuálních turistů!

Lesbický vztahV České republice existuje v současné době již kolem 30 specializovaných podniků pro homosexuály (kluby, kavárny a sauny). V Praze už také fungují ubytovací zařízení pro homosexuální turisty!         

Podle průzkumu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) se z celkového počtu homosexuálních podniků se nachází drtivá většina v metropoli. V Praze je v současnosti přibližně 20 homosexuálních klubů či kaváren a tři sauny. Zbylé podniky jsou v Brně a v Ostravě.

Z průzkumu AČCKA mezi pražskými homosexuálními kluby také vyplývá, že v současnosti tvoří již pět procent všech návštěvníků cizinci a jejich počet neustále stoupá!

lesbičkyNejpopulárnějším a největším klubem pro homosexuály v České republice je pražský klub Valentino, dalšími oblíbenými kluby mezi českými i zahraničními návštěvníky jsou Termix a Friends. Nejznámější homosexuální kavárnou je Latimerie a saunou Babylonia.

Praha však již nabízí i speciální ubytovací zařízení pro homosexuální turisty, zájemce si může v současnosti vybírat z přibližně deseti možností. „Majitelé většiny z nich jsou homosexuálové, takže mají pro své hosty pochopení a turista tak nemusí nic předstírat,“ říká Tomio Okamura z AČCKA.

Důvodem, proč je Praha mezi homosexuálními turisty čím dál více populární je několik.

Je to především fakt, že Češi se považují za ateistický národ a nemají proto tak přísný náhled na homosexualitu jako například Poláci. Praha je také velice anonymní, a jelikož ji navštíví více než čtyři miliony zahraničních turistů ročně, což je 4x více než samotných obyvatel Prahy, homosexuálních turistů si tak nikdo nevšímá.

Celkově ročně navštíví Českou republiku přibližně 400 tisíc homosexuálních turistů. Vloni navštívilo Českou republiku 6,67 milionu zahraničních turistů, z toho 4,06 milionu přicestovalo do Prahy.

Jak jsou na tom jinde ve světě

homosexuálovéHomosexuální turisté však začínají být čím dál více důležitou skupinou také v mnoha dalších světových městech.

Ve španělské Barceloně byl již v roce 2003 otevřen první homosexuální luxusní 5* hotel na světě. Druhý byl otevřen vloni v argentinském Buenos Aires a další letos v Berlíně. Homosexuálové tak nemusí při pobytu tajit svoji orientaci a nemusí nic předstírat.

V Evropě již existuje také výhradně ženský hotel, který využívají lesbičky. Je to hotel Artemisia v německém hlavním městě Berlíně.

Všeobecně jsou v Evropě za nejčastější cíle homosexuálů považovány Londýn a Berlín, ve Španělsku, pak především ostrov Ibiza a Barcelona.

   
19.05.2009 - Doma - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] átéčko [*]

  viki.niki — #7 Zase je to jen pro PražákySml31

  superkarma: 0 26.06.2009, 11:16:45
 2. [7] viki.niki [*]

  No jo Praha Sml30

  1. na komentář reaguje átéčko — #8
  superkarma: 0 27.05.2009, 12:41:55
 3. [6] vobo62 [*]

  Praha je nejen cílem homosexuálů, jak se tu píše, ale do Prahy velmi často přilétají oslavovat muži rozloučení se svobodou, neboť dobré pitivo a ženy jsou zde levnější než v jejich zemích, tudíž se Praha těší velmi dobré sexuální turistice... :-)

  superkarma: 0 26.05.2009, 12:34:59
 4. [5] libuno [*]

  Fuj, nemám pocit, že bych s vámi soucítila. Možná, že to kdysi bývalo tabu, dnes na denním pořádku. Ale je to proti přírodě? Někteří jedinci i v té přírodě se jinak chovají. Možná. Kdo zvítězí? Buzeranti nebo jak to je? Ve Francii, když zastavíte na parkovišti a jdete vyčůrat (promiňte), ihned mnozí zastaví a dávají návrhy... Hnus fialovej. Je to i v Marseille. Lidi, kam to spějeme.

  superkarma: 0 25.05.2009, 23:32:07
 5. [4] Escape

  Hlavně sem jezdí za lacinejma českýma klukama, homosexuální prostituce jen kvete, česko je taky největším světovým producentem gay porna, šlapou a točí zejména heterosexuálové, a i sportovci zejména z oblasti fitness atd., kde je dobrá postava atd., od dob Filipa Trojovského z BB dost často to na někoho praskne

  superkarma: -1 20.05.2009, 11:33:46
 6. avatar
  [3] Dante Alighieri [*]

  "Jste homosexuál? Tak to běžte vedle do hotelu." Sml30

  superkarma: 0 19.05.2009, 17:20:59
 7. avatar
  [2] Zázvorka [*]

  hypsik — #1 Moje řeč, taky to nechápu, vždyť v recepci se nikdo neptá zdali jste hetero, homo, k jaké náležíte církvi, národnosti..............Sml80

  superkarma: 0 19.05.2009, 15:20:06
 8. [1] hypsik [*]

  Tak nějak nechápu, proč by homosexuál v normálním hotelu musel tajit svou orientaci nebo něco předstírat.

  No nevadí. Hlavně, jestli to vydělává...

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #2
  superkarma: 0 19.05.2009, 13:26:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme