Bulvár

Praha bude mít v září svůj vinný festival!

Stovky dobrých vín k degustaci vás čekají již toto září – od 17. do 19.září 2010 na Slovanském ostrově v Praze na zcela unikátní akci nesoucí název Prague Wine Festival.

Podobná akce, nesrovnatelná svým rozsahem i zaměřením na širokou i odbornou veřejnost s jakoukoliv jinou, v našem hlavním městě doposud zásadním způsobem chyběla. „Přitom Praha je městem, které má staletí trvající vinařské tradice – vinice, založené Karlem IV. v Praze, se rozkládaly na úbočí vrchu Vítkova, na území dnešních Vinohrad, ale i Žižkova, Vršovic a Libně,“ řekl ředitel festivalu David Kučera z pořádající společnosti Prague Wine Festival.

Dominantní postavení na současném domácím trhu mají samozřejmě vína moravská, která budou na festivalu zastupovat přímo výrobci – vinaři z nejlepších moravských vinařských oblastí. „Chybět nebudou ovšem ani čeští výrobci a zástupci vinařství z významných vinařských zemí Evropy – od Slovenska, Rakouska přes Německo a Maďarsko až po Francii,“ upozornil Kučera.

Celý festival bude mít bohatý doprovodný program – hudební vystoupení folklorních souborů, přednášky someliérů a prezentace vín, dětský program, dražbu vín či soutěže o nejlepší vína, které vyhodnotí odborná veřejnost i návštěvníci.

Podobné akce se přitom konají tradičně ve velkých evropských i světových městech – v Budapešti přímo na hradě, ve Vídni, v Berlíně a dalších městech je ročně navštíví statisíce návštěvníků. „Praha se k těmto městům nyní připojí,“ uzavřel Kučera.

Zdroj: Tisková zpráva

   
20.08.2010 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Eva_CZ [*]

    To zas bude v alejich nablito.

    superkarma: 0 20.08.2010, 16:01:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme