Novinky

Praha bude mít v červnu hudební vagon

Připravte se na největší hudební víkend v Praze a zažijte koncerty v pražském metru s festivaly METRONOME a United Islands of Prague. Během tří červnových víkendů se totiž vybraný vagon pražského metra změní v hudební scénu a přinese nejen ochutnávky programu festivalů METRONOME a United Islands of Prague, ale také performance všech, kteří si v metru chtějí zahrát. Vše vyvrcholí největším hudebním víkendem v Praze 25. a 26. 6., kdy se oba festivaly uskuteční.

Ještě než přijdou lidé za hudbou na METRONOME festival a United Islands of Prague, chceme část hudebního programu obou festivalů dostat my k nim a zároveň dát možnost všem si v metru zahrát,“ vysvětluje David Gaydečka, organizátor festivalů. Ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy a Magistrátem hlavního města Prahy tak připravují koncerty přímo ve vybraném vagonu metra. „Vždycky jsem prosazoval, aby se městská hromadná doprava přiblížila cestujícím. Je mi sympatické, že pořadatelé tak velké akce přišli s nápadem hudebního vagonu a během červnových víkendů zpestří lidem cestu metrem,“ uvedl náměstek primátorky a radní pro dopravu a sport Petr Dolínek. V pondělí 30. 5. vše odstartoval gospelový sbor Maranatha, když rozezpíval i všechny cestující. Podívejte se, jak vše dopadlo:

A to je teprve začátek. V neděli 5. 6. v 19 hodin se změní prostřední vagon metra linky A v koncertní síň a kosmickou loď zároveň. Pražský filmový orchestr zde totiž předznamená, jak velkolepý bude jejich zahajovací koncert festivalu METRONOME. Melodie kultovních sci-fi snímků Star Wars, Vesmírná Odysea či Star Track promění metro v intergalaktickou raketu, která bude cestovat ve vesmírném prostoru mezi zastávkami na lince metra A. Staňte se posádkou rakety METRONOME a cestujte 5. 6. v 19 hodin s festivalem a Dopravním podnikem.

Jak si zahrát v metru a poté na United Islands of Prague?

Druhý a třetí víkend v červnu nabídne hudební vagon příležitost pro každého. V sobotu a neděli vždy mezi 19 a 22 hodin budou moci hudebníci zahrát v prostředním vagonu linky A všem cestujícím a zpestřit jim tak cestu metrem. Když se během svého hraní v metru natočí a své video s hashtagem #metrosounds nasdílí na sociální sítě, mohou být vybráni do příštího ročníku festivalu United Islands of Prague.

Festivaly United Islands of Prague a Metronome se uskuteční pod záštitou primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové, Jana Wolfa, radního pro kulturu hl. m. Prahy a městské části Prahy 7.

Více informací o festivalech METRONOME a United Islands of Prague a jejich kompletní program najdete na www.metronomefestival.cz a www.unitedislands.cz.

   
02.06.2016 - Redakční novinky - autor: tisková zpráva

Komentáře:

  1. avatar
    [1] renda4141 [*]

    Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59

    superkarma: 0 02.06.2016, 17:53:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme