yumiPříjemnému zákoutí Starého města, které se pomalu ale jistě stává další Mekkou módy, přibývají obyvatelé. Yumi butik je jedním z nich a první měsíce pobytu na této adrese dávají najevo, že právě toto místo je pro dostaveníčko Prahy s Londýnem to pravé. Móda, která v sobě snoubí etnický původ a londýnský street style, jakoby vtančila mezi velikány módního světa na jedné straně a konfekční tvorbu na straně druhé. Mezi první zákaznice patří ženy všech věkových skupin a typů. Za neotřelými modely za příznivé ceny není třeba jezdit až do Londýna, stačí zajít do Dlouhé a po úspěšném nákupu posedět na lavičce opodál a vychutnat si půvab Prahy s mezinárodní příchutí.

Vedle Pařížské ulice s butiky renomovaných značek se na módní mapě Prahy objevilo místo, které si s její věhlasností nezadá. Dlouhá ulice na Starém městě pražském na návštěvníka dýchne poklidnou, ale přesto čímsi provokující náladou. Je to symbióza starého s novým, dávných časů s ruchem moderního života, ale i určitý odstup od nejrušnějších turistických a komerčních zón, co dává tomuto místu svůj zvláštní půvab. Prostředí jako stvořené pro butik s potřebnou dávkou světovosti a intimity zároveň. A taková značka Yumi je!

„Po rozmanitých zkušenostech ve světě módy a prodeje jsme měly potřebu i touhu zkusit něco jiného,“ říkají jedním dechem zakladatelky a majitelky butiku Romana Mustafová a Karolína Švendová. „Chtěly jsme nabídnout zákaznicím to, co v obchodech postrádáme,“ shodují se. Originální šaty koktejlového typu, které se hodí na rodinnou slavnost, párty s přáteli, pracovní akci i jen tak pro dobrou náladu letního dne, tvoří základ kolekce Yumi pro jaro a léto. Nechybí ani halenky nebo pláště do deště; některé z modelů si může koupit maminka i její malá slečna. Kolekci Yumi Vintage ocení hlavně milovnice originálních triček.

A co bude dál? „S podzimní a zimní kolekcí se mohou zákaznice těšit na kabáty a další potřebné kousky do sezónního šatníku, v nejbližších dnech jedeme do Londýna, abychom se naladily na podzimní notu a vybraly pro ně to nejlepší,“ vysvětluje Karolína Švendová.

K přednostem značky patří nesporná originalita designu, ruční zpracování zdobných prvků a rychlá reakce na poslední módní trendy. „Naše první setkání se značkou bylo náhodné, ale velice rychle jsme zjistily, že to je to pravé,“ vzpomíná Romana Mustafová. „Pružnost a originalita, s jakou značka aplikuje módní trendy ve svých kolekcích, se projevuje i ve spolupráci s majiteli a zakladateli firmy, pro které jsme prvními vyslanci u nás,“ dodává Karolína Švendová.

O značce YUMI:

Zakladatel značky Uttam Nepal z Nepálu začínal s prodejem pleteného oblečení ze své rodné země v londýnském Camden Town. Pro velký úspěch zakládá nejprve značku založenou na etnických prvcích, kosmopolitní prostředí Londýna však ovlivňuje její vývoj, a tak v roce 2007 vzniká další značka - Yumi, kterou charakterizuje londýnský street style ztvárněný originálním způsobem. První butik byl otevřen ve známé čtvrti Notting Hill. Kromě Velké Británie má značka své butiky ve Francii a v Německu, v březnu 2011 otevírá exkluzívní butik v Dlouhé ulici v Praze.

http://www.yumi.cz/

Yumi kolekce Podzim/Zima 2011

yumi

Praha - Kolekce zůstává stále dívčí, i když vstupuje do světa ženské elegance a je určena ženám všech věkových kategorií. Probudit v sobě Yumi girl může každá žena díky modelům z rozmanitých materiálů kombinujících tradiční prvky s odvážnými vzory. Pestrost trendů nové kolekce Podzim/Zima 2011 umožňuje sestavit variabilní šatník s dobře kombinovatelnými prvky.

  • Šedesátá léta

Dětsky roztomilá, taková má být žena podle kolekce inspirované šedesátými léty. Oblíbené šatovky s malým kulatým límečkem jsou sexy, i když působí jako součást dětského šatníku. Variace na šaty áčkového střihu sluší každé ženě - jednobarevné s výraznými detaily nebo kostkované s nápadnými knoflíky - stačí si najít svůj styl. K šedesátým létům neodmyslitelně patří i elegantní kabáty princesového střihu. Výrazné tapetové vzory dodávají klasice nový švih. Na scénu opět přichází šedá, její jednotvárnost však rozbíjejí výrazné hořčicové a purpurové tóny. Celek doplňují hravé detaily - hedvábné mašle, stužky nebo odnímatelné límce z umělé kožešiny.

  • Mademoiselle

Sexy a minimalistická. Kolekce Mademoiselle nachází inspiraci u Hollywoodských hvězd. Marlene Dietrich a Audrey Hepburn jakoby ožívaly v šatech z jemného šifonu nebo hladkého saténu. Ze známého nové dělají výrazné detaily a kontrastní vzory. Nevinné i rafinované jsou šaty z této kolekce z jemných materiálů s nápadnými záblesky černé - přesně jako role Femme fatale, jak ji známe z filmů.

  • Na jezdecké téma

S lehkým šátkem na hlavě a povoskovanou bundou přes rameno kráčí Yumi girl vstříc dalšímu stylu. Anglickou klasiku hravým způsobem obměňuje a dává prostor ryze dámskému i rozpustilému pojetí. Dobře padnoucí sako z měkkého tvídu, šaty s veselým motivem podkoviček a koníků, kterým však nechybí krajková aplikace, kalhotová sukně nebo dokonce minisukně jsou současným ztvárněním tradičního venkovského stylu, který nikdy nepřestane být „chic“.

  • Sunday Belle

Pomyšlení na zimu zahnat lze, ale její příchod nikoliv. Až zavládnou teploty pod bodem mrazu, zůstane Yumi girl stejně hravá a veselá. Zahalená do hřejivých vrstev čelí zimnímu počasí, ozdobená mašlemi a perlami vyjadřuje touhu být elegantní. Je „chic“, i když se zdá, že svému zevnějšku nemusela věnovat žádné úsilí.

Reklama