Předchozí dva ročníky PFW se konaly v pražském centru luxusní módy v Pařížské ulici. Ten letošní se přesunul na Hradčanské náměstí. Podle organizátorů měl být zlomový a chtěl se vyrovnat světovým fashion weekům. A jaký nakonec skutečně byl? To se dozvíte v naší fotoreportáži...

1

Čtvrtek 13. září

Jako by si organizátoři PFW objednali hezké počasí. Od rána pršelo, ale zhruba kolem dvanácté se udělalo hezky, a tak nám nic nebránilo vyrazit na Hradčanské náměstí, kde se mělo konat slavnostní zahájení. Začínat se mělo sice už ve tři, ale ještě po třetí hodině panoval všude zmatek a přípravy byly v plném proudu. V půl čtvrté dorazila před fashion tent nádherná Simona Krainová ambasadorka celého projektu, Václav Dejčmar majitel agentury Czechoslovak models, Oldřich Lomecký starosta městské části Praha 1 a Florian Müller generální ředitel Mercedes-Benz ČR a společně přestřihli pásku. Prague Fashion Weekend mohl začít.

Na čtvrtek byly připraveny přehlídky českých návrhářek, jako jsou Lada Vyvialová, Hana Stoklassová, Hana Havelková a značky Ado Zlín, Fendi & Cavalli BeachWear a Delor by Mirka Talavašková.

2

Pátek 14. září

V pátek večer nás čekaly přehlídky Jakuba Polanky a Simple Concept Store.

Z celé přehlídky Jakuba Polanky jsme byly naprosto nadšené! Začínala sice s půlhodinovým zpožděním, ale na to si na PFW začínáme docela zvykat. Po celou dobu se z reproduktorů linula velice avantgardní hudba, do které bylo stylově zakomponováno rapování Gipsy.cz. Tohoto umělce osobně moc nemusím, ale provedení bylo vkusné.

Většinu modelů tvořily dlouhé šaty, hodně rozevláté, s volány a v ne příliš výrazných barvách.

 3

Z brutální a temné noci přichází ranní úsvit a křehkost. Všichni jsme stále vzhůru a hudba rezonuje v uších… Klid, s jakým se město probouzí, i krutost, s jakou neusíná… Zůstanou jen okamžiky a záblesky…
4

5

7

Publikum během promenády modelek několikrát tleskalo, a to rozhodně oprávněně.

Simple Concept Store do Prahy přiváží luxusní módu z posledních kolekcí návrhářů z celého světa. Především módních domů Lanvin, Balenciaga, Yves Saint Laurent, Céline, Christian Laboutin, Isabel Marant a Dior Homme. Mezi britské, americké a švédské zástupce patří Alexander McQueen, Acne a Rick Owens. Simple patří do portfolia skupiny Carollinum, jehož majitelkou je Tamara Bendlová, která na přehlídce oslavila své narozeniny.

8

přípravy před přehlídkou vrcholí

9

10

typické účesy

 12

13

14

V pátek byly také k vidění módní show návrhářky Natálie Steklové a značek La Formela Ivany Kaňakovské a La Perla.

Sobota 15. září

V sobotu odpoledne nás čekala přehlídka TIQUE by Petra Balvínová, na kterou jsme se těšily asi nejvíc z celého PFW, a také návrhářka Kateřina Geislerová.

15

Petra Balvínová založila značku TIQE v roce 2006 a každý rok navrhuje tři kolekce. Petra při navrhování klade velký důraz na ženskost, pro její modely jsou typické kvalitní materiály a vtipné detaily. Stejně tak tomu bylo i při této kolekci.

První část přehlídky byla věnována oblečení na běžné nošení, jemným barvám, nabíraným rukávům…

15

21

22

24

25

Ta druhá patřila hlavně večerním šatům a černé barvě. Modelky byly velice jemně nalíčené, měly rudé rty a vyčesané drdoly.

27

26

Při závěrečném defilé diváci tleskali ve stoje.

29

Poté následovala přehlídka Kateřiny Geislerové, která už dvanáct let žije a navrhuje v Paříži, kde v roce 2003 založila vlastní značku. Její podzimní kolekce nese název Prêt-à-porter 2012 a je inspirována francouzskou módou 40. let.

Pro kolekci je charakteristická elegance a lichotivě zvýrazněná ženská silueta. Některé šaty decentně zdobí kožené detaily.

30

31

 

Součástí kolekce jsou i modely společenských a večerních šatů.

33

34

35

V sobotu byly k vidění přehlídky návrhářek Veroniky Benešové a Evy Brzákové a značek Avtandil a TATIANA by Taťána Kovaříková.

Večer po přehlídkách jsme se ještě stihly podívat do Fashion Showroomu

36

Showroom byl otevřen nejen návštěvníkům přehlídek, ale i veřejnosti. Čeští a slovenští návrháři tu prezentovali své kolekce, a kdo sem přišel, si mohl koupit nový kousek do svého šatníku. 

Jedním z účastníků byla značka Novesta, jejíž pruhované tenisky a stylové holínky také vlastním.

36

38

psaníčka Zuzany Kubíčkové

39

čelenky Jane Bond

40

Ve Fashion Showroomu jsme viděly výstavu fotek Jana Grombiříka. Inspirací pro tento projekt byla supermodelka Jana Knauerová a stavba White Gallery v Osíku.

56

A ve Fashion Videoroomu se promítaly krátké fashion filmy.

Neděle 16. září

V neděli jsem se byla podívat na přehlídku VOŠON Praha. Moc jsem se těšila, protože mám ráda tvorbu nápaditých a tvořivých studentů uměleckých škol. Stan se zaplnil rodinnými příslušníky studentů, z reproduktorů hrála hlasitá a veselá hudba a všude panovala velice uvolněná atmosféra.

52

55

56

59

58

Na závěrečný nedělní večer byla připravena přehlídka německé značky s.Oliver. Na tu už jsem se bohužel podívat nešla, protože přece jenom čtyři dny PFW byly dost náročné. Hlavní osobností této přehlídky byla modelka Taťána Kuchařová. Ve středu 19. září se bude konat charitativní shopping s.OLIDARITA v pražském nákupním centru Arkády Pankrác. Výtěžek z akce poputuje na konto Nadace Taťány Kuchařové - Krása Pomoci.

77

Jestli mám nějak zhodnotit celý letošní PFW, tak jedině pozitivně. Po organizační stránce bylo vše v pořádku, nabídka přehlídek byla více než uspokojivá a doprovodný program se mi také moc líbil. Už se těším na příští rok!

Foto: Anna Basiková, Voguehaus.com

Reklama