Právě dnes v prostorách pražské Právnícké fakulty Univerzity Karlovy startuje Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014. Nám se podařilo vyzpovídat jednoho z jeho hlavních aktérů, módního návrháře Pavla Berkyho, který zde bude prezentovat svou novou jedinečnou kolekci.

dd

Pavel Berky je mladým slovenským návrhářem, který žije a tvoří v Praze. Je jedním z posledních držitelů titulu Top Style Designer 2012 a též finalistou Shooting Fashion Stars 2013. Momentálně vede kurzy oděvní tvorby a módní kresbu v pražském ateliéru Clarisse. I přes svůj nabitý program si pro nás udělal čas a poskytl nám exkluzivní rozhovor.

sss

„Prague fashion Weekend je to pro mě skvělá možnost prezentovat svoji tvorbu a novou kolekci na veřejnosti. Divák má tak jedinečnou možnost zhlédnout horké kousky návrhářů na vlastní oči. Je to skvělá příležitost a moc se na ni těším,“ prozradil nám hned na úvod Pavel, který zde bude letos prezentovat svou novou kolekci, která je, jak on sám říká, esencí ženskosti.
„Má kolekce pro nadcházející sezonu jaro/leto 2015 představuje jakýsi návrat do minulosti. Je úplně jiná než všechny ostatní, což mě na ní velmi baví. Na můj vkus je hodně ženská. Chtěl jsem hlavně, aby si člověk uvědomil, jak silná a odvážná může žena být, aniž by ztrácela na své jemnosti a křehkosti. Hodně jsem se také inspiroval z folkloru a řemesel.“ 

sss

Na otázku, na co je ve své tvorbě nejvíce pyšný, odpovídá Pavel velmi skromně: „To je velmi těžká otázka. Mluvit o svých kolekcích v pozitivním smyslu, abych nevyzněl moc namyšleně, je velmi obtížné. Jsem hrdý na každou svou kolekci, kterou jsem vytvořil. Tento rok navíc všem návštěvníkům představím jedinečný oděvní materiál, s kterým v současnosti pracuji – je jím unikátní výrobek, tzv. africký brokát. Věřím tedy, že jej všichni ocení.

Letošní ročník MBPFW bude pro Pavla velmi specifickým, neboť bude prvním ročníkem, v němž bude prezentovat svoji značku, tedy sebe jakožto návrháře. Těšit se můžeme i na nádherné prostory pražské Právnické fakulty UK, které mají dle mnohých neskutečné kouzlo. „Místo konání v prostorách Právnické fakulty UK je nádherné, okouzlující. Ostatně přijďte se přesvědčit sami.“

Uzavírá Pavel a my mu tímto děkujeme za rozhovor!

dddd

 

Reklama