Bulvár

Prague Biennale 3: Zaostřeno na středoevropské umění

 

Slavnostní vernisáží byl včera v pražské Karlínské hale zahájen již třetí ročník mezinárodní přehlídky umění Prague Biennale 3. V syrovém industriálním prostoru na ploše pěti tisíc čtverečních metrů představí svá díla více než dvě stovky nastupujících i etablovaných umělců z celého světa.

Letošní výstava se zaměří na středoevropské umění. Široká škála vystavených nových i starších prací, od malby přes fotografii k performanci a umění instalace, mapuje významné milníky šedesátých a sedmdesátých let. Zvláštní důraz klade na rumunskou clujskou školu, která je vedle lipské a drážďanské považována za „líheň“ kvalitních malířů současnosti. 

Výstava se koná pod záštitou pražského primátora Pavla Béma a Ministra kultury České republiky Václava Jehličky a potrvá do 16. září.

Tisková zpráva

Dnes jsem upoutávku na tuto výstavu viděla v televizi. Mám slabost pro Karlín a konfrontace moderního umění s industriálním prostorem sice není žádnou novinkou, ale vždycky zaujme.
Určitě se půjdu podívat.
A co vy?

   
25.05.2007 - Kultura - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

  1. [1] gentiana [*]

    Já tam byla včera a uznávám, že je lepší, když se lidé kreativně vyřádi, než kdyby znásilňovali v parku, ale kdo na to má koukat....

    superkarma: 0 25.05.2007, 15:26:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme