Čtenářka Vendááá má praní vyřešené - žije studentským životem a o čistotu oblečení se jí doposud stará maminka. Jak jste to měly s praním na vysoké škole vy ostatní?

Vysokoškoláci, těm je hej! V zájmu budoucích úspěchů se jim rodiče snaží poskytnout co největší možný servis, aby děti pohodlně vystudovaly. (No, dobře, asi to tak nebývá vždy.)

Jak vypadalo vaše praní, když jste ještě studovala? Čtenářka Vendááá pere u maminky...


Krásný pondělní den!
S praním prádla to mám stále docela jednoduché. Jak to? Na to je jednoduchá odpověď, prádlo mi pere maminka :-D. Jsem studentka na VŠ, přes týden bydlím na kolejích, ale na víkendy se pravidelně vracím domů i s haldou špinavého prádla, které sobecky a jednoduše nasypu do prádelního koše. Jediné, co si peru sama v umyvadle, jsou různé punčocháče či jiné „citlivé“ věci, které je mi líto dát do pračky. Z prádelního koše prádlo samozřejmě samo do pračky nepoutíká, ale od toho je tu naše hodná maminka, která vše roztřídí a rozhodne, co se bude kdy prát a s čím. Na mou obranu, v domě bydlí ještě taťka s bratrem a ty jsou na tom s kamaráděním s pračkou stejně jako já. Naše práce a pomoc začíná až v okamžiku, kdy prádlo je vyprané a někdo jej musí pověsit. Kdy to na koho padne, to už je věc náhody, většinou vyhrává ten, kdo nejvíc v tu dobu lelkuje, popř. je zrovna u pračky, když doprala. A žehlení? To samozřejmě většinou padá na chuděrku maminku, která má na starosti složitější kousky, jako je košile, naopak o povlečení, utěrky či nějaká jednoduše střižená trička se postaráme já nebo otec. Poslední dobou se ovšem razí pravidlo, čím hezčí se to protřepe a pověsí na prádelní šňůru, tím pak se to lepší žehlí, nebo dalo by se říct, téměř ve většině případů triček, kalhot aj., to stačí pouze pěkně pohladit, složit a žádné žehlení .
Asi některé jste pobouřené, proč si neoperu na kolejích? Opět to má svůj důvod. Mám dost odlišně barevného oblečení a těžko by se mi skládaly hromádky podobně barevného, aby to alespoň trochu zaplnilo pračku. Dále pak, máme docela malý pokoj a sušák na prádlo se tam rozhodně nevleze a sušit něco ve společné sušárně je vyloženě hazard, protože se tam ztrácí všechno od značkového pěkného oblečení až po obnošenou ponožku.

Vendááá

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. 9. 2012: Praní

  • Kdy už je, podle vás, oblečení špinavé?
  • Kdo ve vaší domácnosti pere?
  • Máte doma tahanice okolo čistoty prádla?

garnierKaždý přistupujeme k praní oblečení jinak, to co jeden člověk považuje za špinavé, další nosí ještě 14 dní. Posílejte mi své příspěvky o praní ve vaší domácnosti, obzvláště mě zajímá, jestli kvůli u vás praní vznikají nějaké třecí plochy a dohady. Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 17. 9. 2012 do 15.00 hodin. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, jehož autorku odměním pěkným dárkem. Jakým? Aby si už nedělala s praním vrásky, mám tu připravený GARNIER Ultra Lift denní krém a sérum - kompletní péči proti vráskám.

Reklama