Po sérii vážně myšlených příspěvků přichází drobné uvolnění. Čtenářka Iva pracovala v psychiatrické léčebně a z toho občas vznikaly vtipné příhody.

Tak Vás zase zdravím,
při vyhlášení dnešního tématu jsem si vzpomněla na příhodu, která se stala před několika lety, kdy syn studoval v krajském městě ve škole.(Jen ještě upřesňuji, že jsem v psych. léčebně pracovala jako admin. pracovnice.)
Jednou jel autobusem a já mu volala. Potřebovali i jsme si něco upřesnit a on na „celé kolo“ se ptá: A jseš v blázinci nebo v knihovně? A teď viděl tu reakci okolí - všichni se na něj soucitně podívali a on se zasmál a řekl - nebojte se, mamka tam pracuje a začali se smát.
A jinak při procházkách nebo nákupech, když jsem potkávala klienty naší léčebny mě někdy někteří zdravili: Dobrý den, paní ředitelko!
Nejdříve jsem oponovala, že nejsem paní ředitelka - ale nebylo to nic platné, tak jsem jenom odpovídala pozdravem.
Jednou, když jsem šla s mužem na procházku a takto mě pozdravili, odvětil můj manžel: Je vidět, že jsou to blázni :-) (pak jsem s ním chvilku nemluvila :-))
Mějte báječný den i bez sluníčka.
Iva
Tento text nebyl redakčně upraven


Děkuji vám ředitelko za humorný příspěvek. A váš muž má smysl pro humor. Vždy, když se řekne psychiatrická léčebna, vybaví se mi scéna z Jáchyme hoď ho do stroje. „Já se z toho Chocholouška zblázním!“

Dnešní den je na téma duševní poruchy a nemoci.

  • Trpíte nějakou, nebo někdo ve vašem okolí?
  • Byla jste někdy u psychiatra, psychologa, nebo u nějakého samo vzdělaného šarlatána?
  • Pochybujete o svém duševním zdraví? Nebo o duševním zdraví někoho jiného?

Na e-mailu

redakce@zena-in.cz

čekám na vaše příběhy, vzpomínky, názory, historky, vtipy, videa apod.

Jednu z vás zkusím překvapit bláznivou cenou? Jakou? Ušiju ji na míru té, kterou vyberu.

Tak se těším a  přeji vám krásný den bez obláčků na duši!

Reklama