Čtenářka AnteaX nám poslala příhodu ze své práce. V létě se na chirurgii asi opravdu lékaři a sestry nenudí. Díky AnteoX za Váš příspěvek.

Pracovala jsem 7 let na chirurgii a tak jsem různých úrazů viděla nepřeberné množství. Pár jich bylo ale opravdu kuriózních a ty mi utkvěly v paměti. Pamatuji si, jak jsem celou noc běhala kontrolovat holčičku, kterou údajně kousnul had. Ránu na nožičce měla mírně nateklou, takže mladý lékař nepoznal, že se nejedná o kousnutí hadem ale alergickou reakci na bodnutí hmyzem:-) Scháněli jsme komplikovaně protihadí sérum, celý špitál byl vzhůru nohama a on to byl naštěstí planý poplach:-)

Během léta vždy bylo u nás na oddělení hodně potlučených cyklistů a motorkářů. Většinou vypadali mnohem hůř než pacienti, co měli bouračku s autem. Měli často škváru a písek ze silnice zadřený do kůže a obliček v jednom otoku. Zahrádkáři a drobní kutilové chodili s řeznými ranami, useklými prsty, zablokovanými zády atd.
Celé léto jsme se na chirurgii nezastavili, ale byla tom pěkná práce. Zažila jsem tam soustu stresových situací, ale v dobrém kolektivu nakonec šlo všechno zvládnout:-) 

AnteaX
 Text nebyl redakčně upraven


Dnes bylo téma: Letní a dovolenkové úrazy

Dvě z vás dnes kolem 16. hodiny odměním knihou Dětské úrazy - první pomoc krok za krokem

urazy

Reklama