Domácnost

Pračka, která vám nevypere peněženku

Mít doma pračku, která dokáže rozumně hospodařit s vodou, energií i časem, je v dnešní době k nezaplacení. Pokud jste si donedávna mysleli, že tím nejlepším, co můžete pro svůj rodinný rozpočet udělat, je porozhlédnout se po modelech s energetickým štítkem A, případně A+, máme pro vás lepší tip. Doposud nepřekonanou novinkou na českém trhu jsou prémiové modely praček Panasonic, které vám s certifikovaným označením nejúspornější energetické třídy A-20 % garantují až o 20 % vyšší úsporu elektrické energie, než mají produkty třídy A.

Všechno začíná v bubnu

Už při letmém pohledu na pračku Panasonic vám neunikne jedna zvláštnost - buben nakloněný o 10 stupňů. Nejde však o žádný designový výstřelek, ale o sofistikovanou technologii, která v kombinaci s dalšími funkcemi přináší hned několik efektů. Právě v bubnu jsou totiž zabudovány 3D senzory, které nejprve odváží množství vloženého prádla a následně dají pokyn motoru s technologií Inverter, aby nastavil přiměřenou rychlost otáček. Zákony fyziky platí stále a i Inverter ví, že na perfektní vyprání osušek pro celou rodinu bude buben potřebovat vyšší otáčky než na pár hedvábných blůzek, které se už při prvním namočení přilepí na jeho obvodu.
Myslíte si, že bez hektolitrů vody se zažraná špína nerozpustí? Omyl, základem dokonalého pracího výsledku je optimální pohyb a dokonale navlhčené prádlo. Proto Panasonic vybavil buben pračky trojhrannou lopatkou a funkcí 3D Tumble Wash, díky kterým se prádlo pohybuje nejen nahoru a dolů, ale také dopředu a dozadu. Zvláštností je také širokoúhlá sprcha, která zabezpečí rychlé navlhčení prádla, a tím pádem i lepší průnik pracího prostředku do tkanin na začátku cyklu a jejich dokonalejší závěrečné opláchnutí. S nakloněným bubnem navíc dosáhnete požadované hladiny s menším množstvím vody, a tak máte kvalitně vypráno i s minimální spotřebou.

Vyúčtování jako důkaz

Když hovoříme o úsporách, největší váhu mají vždy čísla. A ta jsou v případě praček Panasonic více než přesvědčivá. Při standardním programu Eco-Bavlna 60° + Intezivní praní si vystačí s přibližně 44 litry vody. Pokud tuto spotřebu porovnáme se spotřebou 15-leté pračky, která při každém praní odpočítá na vodoměru okolo 100 litrů vody, rozdíl je opravdu zřetelný. V případě, že pračku zapínáte třikrát týdně, tak se můžete dopracovat až k úspoře 10 000 litrů vody ročně. A když máte co dočinění se šampiónem z energetické třídy A-20%, se spotřebou 1,04 kWh a nulovým příkonem v pohotovostním režimu, nezaskočí vás už ani faktura za elektřinu.

panasonic

panasonic

Méně hluku, více bezpečnosti

Kromě vody, energie a času šetří pračky Panasonic i váš sluch. Motor s již zmiňovanou technologií Inverter dokáže efektivně regulovat vibrace, a tím snižuje hladinu hluku na 52 decibelů při praní a 72 decibelů při odstřeďování. Narušení sousedských vztahů nočním praním tedy rozhodně nehrozí. Stejně jako nehrozí riziko vytopení sousedů či drobné nehody, které se občas vyskytnou v každé domácnosti. Před nechtěným únikem vody vás totiž spolehlivě ochrání systém Aquaprotection s trojitou ochranou a zvědavé ratolesti před možným popálením zastaví dvojvrstvé sklo na dvířkách.

   
19.11.2009 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] ZUTOJAMA [*]

  Také jsem myslela že má takový nějaký smysl že pozná že jsou po kapsách zapomenuté penízky.Ale to bude asi drahá záležitost.

  superkarma: 0 08.12.2009, 10:58:27
 2. avatar
  [6] pomeranca [*]

  a já myslela, že je to nějaká super chytrá pračka, která si všimne, že jsem dovnitř hodila peněženku a nevypere jiSml54

  superkarma: 0 07.12.2009, 19:13:47
 3. [5] Králíček4 [*]

  To vypadá dobře,ale co cena to bude asi hodně.

  superkarma: 0 07.12.2009, 19:09:36
 4. [4] Lojen [*]

  jj začínají na 20 t

  Brzy se asi taky budu poohlížet po nové pračce, ale počkám si na nějaké testy.

  superkarma: 0 27.11.2009, 14:03:10
 5. avatar
  [3] peknaholka [*]

  Sml15 aha pod 20tis. to nebude....

  superkarma: 0 27.11.2009, 13:24:45
 6. avatar
  [2] peknaholka [*]

  Tak hladina hluku je zajímavá, musím mít pračku v kuchyni a když ta stará teď začne odstřeďovat, neslyšíme vlastního slova a prát v noci neexistuje.....jen našetřím kupuju si třeba tuhle!

  superkarma: 0 27.11.2009, 13:22:16
 7. [1] orangutan [*]

  už jsem o ní četla v Dům a byt.Zajímavé a až se osvědčí,tak si ji pořídímSml54

  superkarma: 0 20.11.2009, 22:53:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme