Rodina

Práce v týmu a TÝMU

Zdravím redakci i všechny čtenářky. K tomuto tématu bych mohla povídat hodiny a hodiny... Mám totiž zkušenosti, jak se skvěle fungujícím týmem, tak bohužel i s opakem. A všechno to vždycky je a bude o lidech. Ač by se to mohlo zdát divné, tak s úžasnými kolegy a především kolegyněmi jsem se setkala v prostředí, kde se točí velké peníze, a je tedy i větší předpoklad závisti, pomluv a intrik. Ale nejdřív zmíním ten druhý extrém, ať to máme rychle za sebou.

Po absolvování vysoké školy jsme se rozhodla pokračovat ještě ve studiu a udělat si doktorát. Byli jsme docela fajn lidi a věnovali jsme se výzkumu bobrů. Práce bylo moře, peněz málo, ale ze začátku jsme byli všichni nadšení. Má představa týmové práce byla taková, že tedy každý bude dělat to, co nejlépe umí. Takže pokud jde někomu spíš matematika a statistika, bude si hrát s datama a další, kdo rád píše, tak bude psát články. Ale tak to nebylo a každý musel dělat všechno a už začaly vznikat problémy. Navíc se po čase ukázalo, že ani sebelepší tým nemůže fungovat bez řádného vedení a náš šéf opravdu ten správný vůdce nebyl. Nejenom že nedokázal pořádně práci rozplánovat a kontrolovat průběžně plnění úkolů, ale navíc ještě začal některé lidi protěžovat na úkor jiných. Spoustu takové té otravné administrativní práce, bez které by ale grant fungovat nemohl, naprosto ignoroval a slovo pochvala četl asi jenom v knížkách. No a o nějaké pozitivní motivaci snad ani neslyšel. Začínali jsme tedy jako kamarádi a teď po téměř třech letech máme problémy se spolu vůbec na něčem domluvit.

Protože tahle atmosféra se nedá dlouhodobě vydržet a navíc grant naštěstí letos končí, hledala jsme nějaký přivýdělek. A dostala jsme se k jedné velké mezinárodní společnosti zaměřené na zdravý životní styl a hlavně do toho nejlepšího kolektivu na světě. Nejenom, že si zde člověk může vydělat obrovské peníze, ale co je možná ještě důležitější, tak mezi námi panují nádherné přátelské vztahy. Nikdo nikomu nic nezávidí, každý se rád podělí o svoje zkušenosti a znalosti, vyslechne vaše dotazy a poradí, jak dál.

Za každý, byť jen sebemenší úspěch a posun kupředu je zde člověk oceněn a dostane se mu uznání celého kolektivu. Je to ohromná vzpruha a neustálá motivace. Hodně taky pracujeme na rozvoji naší osobnosti a když vidím vývoj některých lidí, připadám si jako v pohádce. No řekněte znáte někoho, kdo se do své práce opravdu těší a nevadí mu, že každotýdenní čtvrteční školení se občas protáhne až do devíti do večera, ačkoliv normálně končí v osm? Na závěr bych chtěla poděkovat Dádince, Heďulce a Zuzance za to, že jsou skvělé kolegyně. Lucince, že si dala ten inzerát, Leonce, že si otevřela v Olomouci studio. A paní Slavomírce za to, že do tohohle bussinesu šla  a že nám vždycky připomíná základní myšlenku naší práce a to, že naší jedinou povinností je BÝT ŠŤASTNÝ.

Vaše čtenářka a občasná pisatelka Brixik

Text nebyl redakcí upraven.

Takových zaměstnavatelů a kolegů jen víc!

Dnes si povídáme o kolezích a kolegyní. Jaký je váš pracovní kolektiv? Kolik máte kolegů? A jaké mezi vámi panují vztahy? Je ve vzduchu cítit rivalita, nebo jste jeden sehraný tým? Je váš pracovní kolektiv mužský, ženský, nebo smíšený? Máte nějaké zkušenosti s prací v čistě ženském, či naopak v čistě mužském kolektivu?

Pište nám své příběhy, zážitky a zkušenosti na adresu

redakce@zena-in.cz

   
18.03.2010 - Finance a práce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] mio [*]

  enka1 — #10 Sml52Sml52

  superkarma: 0 20.03.2010, 22:02:21
 2. avatar
  [10] enka1 [*]

  Není to nevěstinec?

  1. na komentář reaguje mio — #11
  superkarma: 0 19.03.2010, 07:31:25
 3. [9] Evik90 [*]

  tak mám zkušenost s týmovou prací v ryze ženském kolektivu a je to hrůza.Rivalita a závist tam zajisté byla,určitě ne z mé strany.Jedna ctižádostivá(řekla bych až moc),co si hrála na šéfku a všechny dirigovala.Jedna mi pomlouvala druhou,ta druhá zase tu první.Já řekla svůj pohled na věc a víc si jich nevšímala.Jak tady bylo zmíněno,každý si hrabe na vlastním písečku.100% lepší je samostatná práce,max teda pod dozorem nadřízeného samozřejměSml52jinak je určitě potřeba říkat svůj názor naplno a nenechat se někým peskovat!!!

  superkarma: 0 18.03.2010, 23:01:10
 4. avatar
  [8] Dimsy [*]

  V takovém kolektivu, kde pracuje Dádinka, Slavomírka, Heďulka, Ťutinka a Muťinka bych byla taky určitě šťastná.Sml52

  superkarma: 0 18.03.2010, 15:49:17
 5. avatar
  [7] Alenka0010 [*]

  Rikina — #1 Přesně tohle mně taky při čtení napadlo...možná bude Brixik za rok, za dva mluvit jinak.

  U nás na pracovišti to vypadá přesně tak, jak popisuje Brixik v první půlce, každej si hrabe na vlastním písečku, kdepak týmová práce. A šéf je stejnej ignorant. Teď si vzal na měsíc dovču a odjel do Indie, přitom tu máme týden novou sílu, která se má zaučovat Sml28.

  superkarma: 0 18.03.2010, 14:03:26
 6. avatar
  [6] peetrax [*]

  Povinností je být šťastný...?! 

  Už jí tam ten mozek asi vymyli... Sml24

  superkarma: 0 18.03.2010, 13:43:30
 7. avatar
  [5] Altamora [*]

  Rikina — #1 Jen se nedělej, však ty víš, co je ti na tom podezřelého Sml30 Mně nejspíš totéž Sml58

  .

  superkarma: 0 18.03.2010, 13:19:31
 8. avatar
  [4] tlustoprdka [*]

  To je jak nějaká totalitní agitece.

  Skoro jak na Herbalife, od kamarádky dcera se k nim přihlásila a hned odpoledne museli sehnat nástěnku, kde by si mohla vylepit své úspěchy. No připadalo mi to jako vymývárna mozků. Ale když v tom někdo vidí smysl života a neotravuje mě s tím, tak mu to neberu.

  superkarma: 0 18.03.2010, 13:17:08
 9. avatar
  [3] Ferdas [*]

  "... že do tohohle bussinesu šla " Sml24achjo

  superkarma: 0 18.03.2010, 12:38:59
 10. avatar
  [2] maje [*]

  to zní jako reklama. akorát chybí dovětek  a žili šťastně až do smrtiSml24 hlavně, aby vám ta pohodička všem zůstalaSml24

  superkarma: 0 18.03.2010, 12:30:08
 11. [1] Rikina [*]

  Velká mezinárodní společnost zaměřená na zdravý životní styl... nejlepší kolektiv na světě... obrovské peníze... nikdo nikomu nic nezávidí...  každotýdenní čtvrteční školení... naší jedinou povinností je BÝT ŠŤASTNÝ. Sml32 

  Proč mi to celé zní tak nějak podezřele? Sml80 Sml57 

  1. na komentář reaguje Altamora — #5
  2. na komentář reaguje Alenka0010 — #7
  superkarma: 0 18.03.2010, 12:27:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme