.

Práce s manželem ve společné firmě je peklo. Vyčítá mi, že pracuji méně než on!

Vztahy

Práce s manželem ve společné firmě je peklo. Vyčítá mi, že pracuji méně než on!

Pracovat v rodinné firmě je snem mnoha žen. Žádný cizí šéf, který nikomu nerozumí, žádná zbytečně vydaná energie na „plantážích“ nějakého vykořisťovatele. Vše hezky zůstává doma. Práce na svém je zkrátka v očích mnohých procházkou růžovou zahradou, za kterou ti šťastnější dostávají navíc slušně zaplaceno.

Ale nic není samozřejmě takové, jak to vytvoří naše fantazie. A pohled na trávu, která se zdá u sousedů vždy zelenější, je rovněž zavádějící.

Idylická atmosféra, kterou si představujeme, že panuje v rodinné firmě, kde se všichni dobře znají, rozumějí svým náladám a jsou tzv. na jedné lodi, může v běhu všedních dní pěkně zešedivět. A přinést i specifické problémy...

husbandSvé o tom ví třicetiletá Daniela, která s mužem rozjela před lety relativně úspěšné podnikání, ale teď by se raději vrátila do kanceláře, odkud odešla, aby se mohla věnovat rodinnému podniku.

„Nejdřív se zdálo být vše skvělé,“ začíná své vyprávění sympatická rusovláska, která vzpomíná na prvotní nadšení s lehkým úšklebkem. „Makali jsme s manželem dnem i nocí, měla jsem dokonce pocit, že nás to jistým způsobem ještě víc spojilo, neboť jsme měli témata, do kterých nikdo jiný neviděl.

Časem si prý mohli dovolit i nějaké pomocné síly, a tak náročné práce ubylo. Přesto trávili většinu času vykonáváním pracovních úkolů a pomalu jim ze života zmizeli i všichni přátelé, kteří nějak nedovedli pochopit, že ani o víkendu není čas na společnou zábavu.

Možná manželovi z toho všeho tak trochu přeskočilo,“ přemýšlí nahlas Daniela, která tvrdí, že on celé večery sedí u počítače a absolutně nepřipouští, že by se mohlo dělat i něco jiného. „Přitom naše firma funguje dobře, musím to vědět, když dělám účetnictví a různé administrativní věci kolem,“ zdůrazňuje mladá žena.

Nejvíc jí prý vadí, že musí před manželem takřka tajit veškeré své ostatní aktivity. „Když mě vidí, jak někdy náhodou večer čtu knihu, řekne, že se mám, že mám takového volného času. A demonstrativně se opět vrátí k počítači, kde kouká do pracovních věcí.

Oheň na střeše byl rovněž, když se Daniela rozhodla vrátit k svému oblíbenému tanci. „Zapsala jsem se na salsu a chodím si jednou týdně zablbnout, je to totiž skvělý relax. Ale hned mi to bylo doma vyčteno se známým dovětkem, že já mám spoustu času, zatímco ON dře a dře,“ vyjadřuje svůj nesouhlas se situací už i rozmáchlými gesty žena, která se rozhodně z práce neulejvá. „Spíš mi to připadá jako nějaký chorobný postoj, který postupně ničí náš vztah, ale možná i právě tu společnou práci. Nemám totiž nejmenší chuť v tomto životním stylu bez špetky zábavy pokračovat dál,“ ukončuje své vyprávění Daniela.

Chtěla byste pracovat s partnerem v rodinné firmě?

Možnost%
Ano14,3
Ne54
Nevím27
My to tak doma máme4,8

Přečtěte si také:

   
15.07.2016 - Příběhy - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. [11] Rikina [*]

  Už bych to nezkoušela. Kdysi dávno, když byla ta "zlatá devadesátá", a každej si myslel, jak podnikáním rychle zbohatne, jsme to s manželem taky zkoušeli. Oba jsme měli svou normální práci, a po večerech a nocích jsme pracovali ve společné "firmě". Katastrofa. Nevyspalí, unavení, na nic nebyl čas ani nálada, lezli jsme si vzájemně na nervy, děti nás pomalu neznaly, a co z toho - sotva že jsme vydělali na náklady. Po roce jsme s tím praštili, a to byla taková úleva... Manžel pak zkoušel podnikání ještě dvakrát, ale už beze mě. Společnou firmu s někým už bych nechtěla, ani s manželem, ani s jinýma příbuznýma v rodině. A obecně vzato - pokud práce pro firmu vyžaduje skutečně všechen čas a energii zúčastněných a na nic jiného není čas, je něco špatně. To není žádnej život a dlouhodobě se to vydržet nedá. Sml80

  superkarma: 0 17.07.2016, 08:07:40
 2. avatar
  [10] pajda [*]

  Mickey Mouse — #5viděla bych to jako moderní typ vyhýbání se povinnostem. Chlap je k ničemu, nenaučil se starat sám o sebe, o ostatních a o domácnosti ani nemluvě, takže se zašívá k počítači. A když se žena snaží dělat neco jiného, ohrožuje jeho lenost. Co kdyby chtěla něco po něm????Čumět donekonečna do stejných věcí totiž není práce, ale prachsprostá prokrastinace...

  superkarma: 0 17.07.2016, 07:54:10
 3. avatar
  [9] SNÍŽEK [*]

  to je náročné a hrozí ponorkou Sml68

  superkarma: 0 16.07.2016, 18:50:41
 4. avatar
  [8] diblice [*]

  tak u nás je to v poslední době obráceně, ale zase to beru vzhledem k manželovu zdravotnímu stavu, takže se snažíme i rozumně odpočívat a ne se udřít, pracujeme spolu už 18 let

  superkarma: 0 15.07.2016, 17:40:11
 5. [7] iřka [*]

  To není vůbec dobré. Sml80

  superkarma: 0 15.07.2016, 17:31:30
 6. [6] Andreadornova [*]

  On zapomíná, že práce není všechno

  superkarma: 0 15.07.2016, 14:29:13
 7. avatar
  [5] Mickey Mouse [*]

  Manželův postoj přece nemá vůbec co dělat s tím, jestli pracují v jedné firmě. Stejné výčitky by pravděpodobně použil i kdyby pracovala úplně jinde.

  Chování manžela rozhodně není správné. Buď má rodinná firma problémy, o kterých manželka neví, nebo je manžel zaslepený hlupák, který nemá jiný smysl života. Manželka by si s ním měla popovídat o tom, proč si on myslí, že je nutné bez přestávky pracovat. A pokud s ním nebude rozumná řeč, přemýšlet o rozchodu.

  1. na komentář reaguje pajda — #10
  superkarma: 3 15.07.2016, 10:55:57
 8. avatar
  [4] cherinka [*]

  Pentlička — #3 gerda — #1 Napsaly jste to za mě. Sml67Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 15.07.2016, 09:55:46
 9. avatar
  [3] Pentlička [*]

  Hlavně bych nechtěla svůj život redukovat jenom na práci. A je jedno, jestli v rodinné nebo jiné firmě. Práce je pro mě jen prostředek, jak si vydělat dostatek peněz na příjemný život.

  1. na komentář reaguje cherinka — #4
  superkarma: 4 15.07.2016, 08:45:36
 10. [2] bobani [*]

  ponorka

  superkarma: 0 15.07.2016, 08:26:26
 11. avatar
  [1] gerda [*]

  On je workoholik, ona jím odmítá být. Což je správné. Ale manželství s šílencem, co nedovede odpočívat a ještě to zazlívá druhým, vydržet nemůže.

  1. na komentář reaguje cherinka — #4
  superkarma: 2 15.07.2016, 06:08:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme