K tématu se vyjádřila také bývalá kuřačka Prababka. Coby odnaučené kuřačce je ji cigaretový pach velmi odporný. Jak já ji rozumím… ))

Dnes už jsem celkem tolerantní nekuřák. Hodně lidí si po r.1989 slovo demokracie beztak zaměnilo za pojem  anarchie.Např. na peronech našeho nádraží, když občas někam jedu, si cestující bafají  přímo pod cedulí se zákazem kouření., což by si dříve  při spatření člena OSOŽ s vlčákem na vodítku nedovolili. Výhodou je, že  se kouř aspoň brzy ztratí.
Vadí mně kouřící maminky s dětmi , nelíbí se mně světácké mladé slečny i zralé ženy pochodující s cigaretou v puse. Taky jsem kouřila od studií i potom v práci, ale takové konzumování nikotinu se mně nelíbí,.Připadá mně pro ženu degradující.

Přivítala bych coby bývalý kuřák, kterému je cigaretové aroma odporné, kdyby kouření ubylo, ale jak říkám -teď je holt ta demokracie a vidím to bledě.

Jinak nezapomenu, jak jeden kolega kamarádce  a mně říkal láskyplně hoši a dokázal na pracovišti hulit jako komín, i když oba „ hoši „ byli současně shodně v jiném stavu.To si prostě neodpustil. Takže jsme vlastně vesele kouřily s ním.

Jinak jsem v těhotenství ani s dětmi, pokud byly malé, nekouřila. Později jsem sice propadla nikotinovému pokušení, ale mívala jsem tak silné migrény, že jsem den ze dne přestala.

Dokážu ale pochopit kuřáky, ale taky bych jim přála, aby se raději cigaretám vyhnuli.

Prababka

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

________________________

Je strašně jednoduché začít, ale hodně těžké přestat. Dovolte, abych i Vám pogratulovala k úspěchu. Ano i já kuřáky celkem chápu, ale stejně je tvrdě tlačím na naši – polepšenou stranu))
Pěkný, čistý, voňavý den
Saša

Téma dnešního dne: Vadí vám kouření na veřejnosti?

 • Vadí vám, když stojíte např. na autobusové zastávce a někdo vám kouří přímo pod nosem?
  (prý je zase kouření na zastávkách nově povoleno / prostě Kocourkov)
 • Jsou u nás kuřáci utlačovaní nebo naopak bezohlední?
 • Umíte si představit, že by se přestalo úplně kouřit ve všech restauracích? Nezely by prázdnotou?
 • Jak se vám líbí třeba pohled na mladou slečnu jdoucí po ulici s cigaretou?
 • Byla jste taky taková?
 • Kde byste kouření zakázali a kde naopak myslíte, že je to moc přísné?
 • Jaké máte zkušenosti s kouřením na pracovišti?
 • A můžete se vyjádřit i úplně všeobecně:
  Kouříte?
  Nekouříte?
  Jste odnaučená kuřačka, jak jste to udělala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

 Jednu z pisatelek (a je jedno, zda jde o kuřačku nebo nekuřačku) odměním za pěkný příspěvek ještě „teplou“ knihou, horkou novinkou od Haliny Pawlovské / Strašná nádhera

kniha

Reklama