A jaká byla ta druhá? To se dozvíte v příspěvku, jehož pisatelkou je čtenářka s nickem Prababka. Každá její cesta byla jiná, ale svým způsobem zajímavá.  

První cesta do porodnice nebyla zrovna příjemná. Jako dvacetiletá nastávající maminka jsem musela jet sama, moji rodiče oba pracovali a manžel sloužil  na vojně 300 km od bydliště mých rodičů, u nichž jsme našli útočiště, než nám koupili za pět let první družstevní byt. Sanitku jsem si zavolala sama po prvních kontrakcích.
Sanitář na mě čekal, až přijdu s nabalenou taškou.Tu jsem měla nachystanou přesně podle pokynů v tehdy populární knize Naše dítě.
Horší bylo, že porodnice se nacházela 20 km od mého tehdejšího domova.Byl správňácký leden, mráz, sníh, náledí.Tak jsme opatrně doklouzali do okresní nemocnice, jen si vzpomínám, že se mě řidič ptal, zda jsem v pořádku.Myslel tím , zda jsem ještě vcelku.
Předal mě službě.Bylo legrační, že se mě na porodním ptali, co chci.Málo jsem přibrala a nebylo poznat, že už je to tady.Se sestrou jsme šly  do studené šatny v půdním prostoru a tam jsem se převlékla do munduru. Dcerka se narodila až druhý den od příjmu, po dlouhém trápení s křížovými bolestmi, epidurál tehdy nebyl.

Druhá cesta byla kraťoučká, za manželova doprovodu, tudíž veselejší. Krátká z prostého důvodu-naše město už mělo vlastní porodní oddělení ve vlastní nemocnici.Cesta v měsíci září nebyla dramatická, zato další pokračování ano. Popisovat raději nebudu, ale důležité je, že jsem si po deseti dnech od příjmu přivezla druhý živý balíček .
Tentokrát v něm byl syn.
Pokud ještě míníte cestovat do porodnice, přeji šťastnou cestu tam i zpět.

Prababka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Ano, řekla jste to za všechny. Důležitá je nejen cesta tam, ale také zpět!
Děkuji, že jste se s námi podělila o své zážitky z cest do porodnice. Ten první byl jako ze seriálu Chlapci a chlapi )Hezky se to četlo.
Pěkný večer
Saša

Téma dnešního dne: Cesta do porodnice

  • Popište nám vaši cestu do porodnice
  • Jak tu první, tak tu druhou, třetí, čtvrtou, pátou…
  • Jela jste sanitkou, autem, vlakem nebo autobusem?
  • Sama, s manželem, s maminkou či se sousedem?
  • Jela jste na poslední chvíli nebo s předstihem?
  • Byla jste poprvé nervózní?
  • Nebo byl nervóznější vás partner?
  • Probíhala cesta v klidu nebo chaosu?
  • Měla jste všechno náležitě přichystáno, nebo jste v porodnici zjistila, kolik věcí vám v tašce chybí?

O cestě do porodnice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek, ať už současných nebo budoucích, odměníme pěkným dárkem: Dětskou kosmetikou Johnson´s baby

darek

Reklama