Ano, opravit deštník je složité. Když jde o nějaký levný, vem to čert, ale pokud se nám pokazí nějaký drahý anebo oblíbený, co s ním? I nad tím se ve svém příspěvku pozastavuje čtenářka, která se podepsala jako Prababka.

Přiznávám se, že na rozdíl od kamarádky, která miluje procházky za deště bez deštníku, nemusím mít vlasy jako vodník a tento geniální vynález, jakým pro většinu lidí asi deštník je, se snažím všude nosit s sebou. Znáte asi tzv. reklamní větší deštníky, ty opravdu moc nevydrží. Dávám přednost praktickým a trvanlivějším skládacím. Ovšem zakoupíte-li na tržišti levný pod stovku Kč, nemůžete taky čekat, že bude sloužit dlouho. Problém, alespoň v našem menším městě, nastává, když se na tom dražším něco porouchá. Spousta řemesel a dovedností vzala zasvé, opravit deštník je složité.

Internet mně pomohl a našla jsem přestupní stanici na opravu dost drahého a oblíbeného minideštníku, a sice opravnu obuvi v jednom okresním městě, kde se pochroumané deštníky shromažďují a odtud posílají šikovnému opraváři dalších 60 km. Dopadlo to skvěle a deštník po měsíci putování zase slouží.Moc ráda vzpomínám na tuzexový deštník, který mně vydržel hodně let.Byl to můj první skládací.Když se po revoluci naskytla příležitost zajet si do tehdejší NSR, tak si hodně „účastnic zájezdu „koupilo v Norimberku skládací deštník za pár marek ve výprodeji.

Co se týká ztrát, podařilo se mně pár docela pěkných deštníků ztratit, přičemž tady pár je více než dva.
Pěkný a kvalitní  deštník klasický nebo skládací  považuji za vhodný dárek pro ženy i muže.
Přeji všem žinkám krásný slunný podzim , aby deštníky ani nepotřebovaly.

Prababka

Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Tuzexové deštníky byly skvělé, a byl to dárek nad dárek. Máte pravdu, i dnes je deštník vhodný dárek, ale prodejnu už bych vybírala obezřetněji.
Pěkný den a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama