Zvláštní titulek, viďte? Málem jsem ho přehlédla a odsunula do rubriky Kultura. Patří však do dnešního tématu a je součástí příspěvku pisatelky Prababky. Dobře se bavte.

Dobrý den,
vzpomněla jsem si, že mám ve svých poznámkách zápis jednoho snu, který jsem si „odesnila“ asi před pěti lety.

Chtěla bych jen upozornit, že nemám vůbec ráda žánr sci-fi, pouze jsem jako dospívající četla klasické verneovky. Taky ještě uvádím, že tento sen je autentický, nikde jsem nic neopsala.

Obsah snu: Velkolepé oslavy, fotografování, jsem nezaslouženě ? nositelem Oscara za scénář k sci-fi filmu. Setkávám se s premiérkou nějaké neznámé země, mluvím s ní příšernou angličtinou a o něco lepší francouzštinou, naštěstí umí rusky, tak přejdeme na ruštinu.. Na prsteníku  mám nápadný prsten. Ona dáma se mě ptá, zda je to dárek k výročí, tak říkám, že od manžela k narozeninám. V rozhovorech s novináři tvrdím, že si nepamatuji nic o autorství scénáře, nemám jedinou poznámku. Jakási žena prohlašuje, že mě přivedla přímo do filmového studia a přes známé představila-nevím o tom. Doma mně můj muž ukazuje jeden obrázek s popisem. Já si vzpomínám, že to bylo pro jakousi  soutěž. Rozbíhá se vyšetřování.
Prý jsem v dopise belgickému příteli do detailů popsala kosmickou loď z filmu, který má takový úspěch. Zase o tom nevím. Oslavy odmítám, ale velmi jednoduše vysvětluji vznik jakéhosi magického čísla, které má ve filmu klíčový význam, vycházím z jakých-si kostek, s nimiž si hrají  kdesi v Tibetu, a před reportéry vyvozuji to údajně magické číslo. Snažím se vše vysvětlit, ale nevěří mně. Pak mě kdesi vězní, pokouším se o útěk. Při útěku jsem zraněna nožem. Probírám se v nemocnici po asi dlouhém pobytu. Prý mě zachránil manžel. Ten má místo mě nějakou černovlasou mladou ženu, právě  je oba vidím na televizní obrazovce v nemocničním pokoji, po letech začal zase kouřit a směšně si po vykouření cigarety před reportérem chystá ústní sprej.

Jeden žasne, jaká slátanina se může člověku zdát! Jinak sny s cizími jazyky se mně zdávají, většinou jde o trapasy s domlouváním se, taky mívám sny barevné a dost vyčerpávající, spíš mě spánek ubírá sil, protože jsem ráno úplně mimo. Divíte se ???

Raději žádné sny, než podobné mým, případně jen ty hezké přeje všem „ inkám „ prababka.

Prababka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________

Ale vždyť to byl úžasný sen! V záři reflektorů, v prostředí filmařů, tedy až na to vězení a manžela s neznámou černovláskou, to jste měla „čapnout Oskara“ a rychle se vzbudit :)))
Děkuji za příspěvek, četl se opravdu jako filmový scénář.
Krásný víkend
Saša

Téma 23. srpna: Spánek

 • Spíte rády?
 • Jak dlouho?
 • Zdřímnete si i přes den?
 • Jak se vám ráno vstává?
 • A jak se vám večer uléhá?
 • Budíte se v noci ve spánku?
  Z jakého důvodu nejčastěji?
 • Hážete sebou ve spaní?
 • Chodíte v noci čím dál častěji na záchod?
 • Pamatujete si sny?
  Napište nám nějaký svůj krásný (i špatný) sen
 • Má na váš spánek vliv momentální nálady? (starosti, radosti, smutek…)
 • Má na váš spánek vliv počasí? (horko, zima)
 • Má na váš spánek vliv, s kým spíte :)

Spánek je téma široké. Doufám, že jste se na dnešek dobře vyspaly (anebo taky ne) tak nám o tom napište
redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás čeká pěkný dárek: Vlasová kosmetika Ryor

darekryorvlaskosmetika

Reklama