Magie

Pozvánka na Řevnický ethno festiválek u Cherubínů

Zhruba před půl rokem vyšel na stránkách ženy in článek o čajovně, která se nachází nedaleko od Prahy - v Řevnicích. Čajovna U Cherubínů nabízí mnoho zajímavých terapeutických aktivit a je ojedinělá i felinoterapií- léčbou kočičkami. 

saSA

Řevnice jsou místem, které nabízí jak svým obyvatelům, tak i lidem z širokého okolí mnoho kulturních akcí. Jedním z míst, kde se tyto akce odehrávají, je i místní čajovna U Cherubínů na Řevnickém náměstí. Jedna taková nevšední záležitost se chystá na začátek října.  O podrobnostech jsme si povídali s hlavní postavou čajového prostoru, Janem Cherubínem.

Na říjen chystá Vaše čajovna velmi zajímavou akci, můžeš nám ji představit?
Ano, plánujeme na neděli 5. 10. od 10  do 22 h.  tzv.  Řevnický ethno festiválek u Cherubínů. Bude to akce pojatá více alternativně, např. zde budou stánky s přírodními parfémy, živou hudbou, čokoládou, indiánským tetováním, nebo třeba obchůdek s věcmi z Nepálu a jiné. Jako hlavní součást programu přijedou Tibeťané (v ČR žijí jen 4!), kteří nás naučí nějaký recept z tradiční tibetské kuchyně, a poté nám zazpívají a zahrají na tradiční nástroje, na konci programu chtějí zájemce naučit alespoň dva tradiční Tibetské tance.

ch

Kdo jsou Tibeťané, kteří budou na festiválku účinkovat, a odkud se vzali v Řevnicích?
Tibeťané jsou Tibeťané. :) Přijedou z Itálie z budhistického tábora nauky Dzogchen, já mám tak trochu konexe s touto naukou a komunitou, před mnoha lety jsem byl u zrodu (rozvoje) této nauky v Čechách.  

Čajovna v Řevnicích není Váš jediný projekt, že? A jak to s ní vlastně vypadá, vnímáte nějakou změnu od jejího otevření?
Čajovna v Řevnicích je jeden z mých projektů, toto místo mám rád, ale jak jsem se již dříve zmínil, ne mnoho místních má o naše působení zájem, naštěstí my jsme tu pro širokou veřejnost a těšíme i lidi z Prahy a koneckonců z celé republiky. Změnu nevnímám. :)

ch

 A co problémy se zvířátky, o kterých se mezi lidmi hovořilo, je to již v pořádku ? Čajovna čelila různým stížnostem právě ohledně kočiček...
Se zvířaty už nejsou problémy.

Jsi v naší Řevnické kotlině dost výrazná a pro mnohé kontroverzní osoba, čím myslíš, že to je?
Domnívám se, že je to mou vrozenou nenucenou přímostí a svobodným vystupováním, které třeba může někoho iritovat, nevím. Já mám na svět možná trochu jiný náhled, který třeba nemusí zapadat do konceptu tzv. „společensky normálního“, ostatně takových bláznů nás tu běhá více, jako třeba přítel Jarda Dušek. :) 

Čtěte také:

   
25.09.2014 - Magie - autor: Klaudie Lišková

Komentáře:

 1. [8] Rikina [*]

  Cestazměsta — #5 Sml22 jo, moje kočky taky nesměly na stůl, na linku a ani do postele. Všechno chce svý, pití čaje a mazlení s kočkou moc nejde dohromady, oboje vyžaduje pozornost člověka, a chlupy v čaji, eventuálně máčená kočka, to není ono. Sml80

  superkarma: 0 25.09.2014, 22:51:37
 2. [7] Breberka456 [*]

  Cestazměsta — #6chlupy v čaji nee, to je jasný - ale vypadá to pěkně, ta čajovnička

  superkarma: 0 25.09.2014, 19:26:38
 3. [6] Cestazměsta [*]

  Breberka456 — #1 jo, jestli mas rada chlupy v caji ;)

  1. na komentář reaguje Breberka456 — #7
  superkarma: 0 25.09.2014, 18:04:28
 4. [5] Cestazměsta [*]

  Rikina — #2takze se to nezda jenom mne?? To se mi ulevilo... Pana taky sice osobne neznam, ale pusobi na me povysene vic, nez jsem ochotna snest. Ze sdili stejnou mistnost jako "pritel Dusek" neznamena nic, co by ho melo povysovat nad ostatni.

  Kocky mam rada, ale vocad pocad. Ani doma mi kocka nesmi na stul ani na kuchynskou linku. Stejne jako deti :D

  1. na komentář reaguje Rikina — #8
  superkarma: 1 25.09.2014, 18:02:40
 5. avatar
  [4] Mam [*]

  Sml67

  superkarma: 0 25.09.2014, 17:19:57
 6. avatar
  [3] řeřicha [*]

  V Řevnících jsem vyrůstala a dodnes tam jezdím...ani nevím že tam je taková čajovna ??? budu s muset podívat...

  superkarma: 0 25.09.2014, 11:56:15
 7. [2] Rikina [*]

  Řevnice znám, často jsem tam v dětství pobývala. Ani to nemám zas tak moc daleko, čajovny mám všeobecně v oblibě, čaj piju a k životu potřebuju, a nevadí mi ani kočky ani Tibeťané. Jenže - jak tenhle článek, tak i ty předchozí, mi vyzněly v duchu "já jsem alternativec, kdo je víc, mám jiný náhled na svět - to čumíte, co?", přesně, jak je psáno v posledním odstavci. Pán mě irituje, aniž bych ho někdy potkala, neb mi připadá, že se jaksi povyšuje nad obyčejné "společensky normální" plebejce, a že neopomenul připomenout, že se kamarádí s "tím" Duškem, to je pro mě spíš doporučení se této čajovně vyhnout. Sml80

  1. na komentář reaguje Cestazměsta — #5
  superkarma: 1 25.09.2014, 06:54:09
 8. [1] Breberka456 [*]

  Nad tím popřemýšlím, ale je to daleko Sml15 čajovna vypadá ale pěkně Sml22

  1. na komentář reaguje Cestazměsta — #6
  superkarma: 0 25.09.2014, 06:20:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme