Domácnost

Pozvánka na První výstavu křečků

Výstava křečků a křečíků proběhne v sobotu 17. dubna ve Stanici mladých přírodovědců v Drtinově ulici 1a v Praze 5 na Smíchově. Akci, která je první svého druhu u nás, pořádá Český křeččí klub. Otevřena je od 10 do 17 hodin, vstup je 40 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti.

křeček

Výstava určená všem zájemcům o chov, potřeby i zajímavý život křečků, bude prodejní: malé zvířecí společníky tu lze získat do 100 Kč. Součástí akce bude i tombola s rozmanitými dárkovými předměty a chovatelskými potřebami. Na chovatele vítězného exempláře čeká zlatý pohár a na vítěze v kategorii „mladý chovatel“ velký čokoládový dort.

Jak uvádějí zástupci Českého křeččího klubu, chovatelstvím křečků se u nás vedle mnoha dětí zabývá i čím dál více odborníků, kteří se na výstavě přijdou pochlubit se svými nejkrásnějšími exempláři. Těch by mělo být okolo padesáti kusů.

K vidění budou největší, krásně vybarvení křečci syrští neboli zlatí i štíhlí křečíci čínští, chybět nesmějí ani známí křečíci džungarští s typickým tmavým proužkem na zádech. V kategorii křečků syrských budou zastoupeni též křečci dlouhosrstí, saténoví a mezi chovateli stále více žádaní křečci čokoládové barvy. Znalkyně křeččí genetiky Jana Svobodová přiveze i největší výstavní raritu. „Křečci s vzácným modrým genem pocházejí z dánského chovu a naší veřejnosti se představí úplně poprvé,“ říká chovatelka, která na českém území kultivovala a rozšířila vzácný gen tzv. křečků - dalmatinů.

Jak dále uvádějí zástupci Českého křeččího klubu, cílem výstavy je nejen ukázat co nejhezčí a nejcennější křečky, ale i propagace jejich správného chovu. „Křeček bývá často prvním zvířecím mazlíčkem našich dětí a jako takový je u nás pevnou součástí rodinné historie,“ uvádí Viera Neizerová, mezi českými a slovenskými chovateli známá jako neúnavná propagátorka správné péče o křečky a křečíky. Dlouholetá chovatelka a znalkyně křečíků džungarských zároveň upozorňuje, že i malinký a ve zverimexech až příliš laciný tvoreček není jen hračka a ke svému zdravému a spokojenému životu potřebuje odpovídající podmínky a zacházení. I proto výstava nabídne zadarmo poradenství, jak křečkům rozumět a dobře se o ně starat.

Více www.ceskykrecciklub.cz

   
13.04.2010 - Zvířátka - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [5] xenie [*]

  je, miluju krecky a kreciky, 3 dzungaraky mam doma... jen bych si tam mezi detmi pripadala asi blbe, holt az bude Klub obstaroznich chovatelu kreciku, milerada dorazim Sml32

  superkarma: 0 13.04.2010, 21:25:01
 2. [4] Rolinda [*]

  Výstava proběhne na Stanici přírodovědců (slovo "mladých" v názvu už dlouho nemáme:-) a když už přijdete, můžete pozdravit naše klokáně - hned za brankou, právě začalo vystrkovat hlavu mámě z kapsy:-)

  superkarma: 0 13.04.2010, 15:45:27
 3. avatar
  [3] Myškomedvídek [*]

  To je náš Ferdík stařeček,je mu už 3 roky a 14 dní,je moc hodný,ale poslední dobou už hodně spí.

  superkarma: 0 13.04.2010, 14:58:10
 4. avatar
  [2] Myškomedvídek [*]

  superkarma: 0 13.04.2010, 14:56:52
 5. avatar
  [1] Alka1 [*]

  To je ale dobře vychovaný křeček, obědvá v rukavičkách... Sml59 Sml30 

  superkarma: 0 13.04.2010, 11:51:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme