Zveme Vás na jízdy parních vlaků ve dnech 17. a 18. listopadu 2012. O tomto víkendu vyjede celkem 6x parní lokomotiva 213.902.  

Chcete se vrátit do dob dávno minulých a ukázat svým ratolestem, jak vypadala parní mašinka? Nemáte žádný plán na víkend?
Nenechte si ujít jízdu parní mašinkou!
Děti budou nadšené, tatínci si zavzpomínají na dětství a maminky si můžou odpočinout u skvělého drinku v bufetovém voze „Pivák“.

Po parních jízdách v únoru a dubnu, které se konaly na trati Pražského Semmeringu, byly pro blížící se konec roku zvoleny nové trasy.
Parní vlaky budou odjíždět opět z nádraží Praha-Smíchov. První a poslední spoj každý den pojede do Prahy Radotína, odkud po objetí soupravy odjede přes Most inteligence do Krče a dále přes Vršovice a Vyšehrad zpět na Smíchov.
Úseky z Radotína do Krče a z Vršovic na Vyšehrad nejsou pojížděny pravidelnými osobními vlaky. Prostřední spoj zamíří přes Prokopské údolí do stanice Praha-Řeporyje a zpět.

Ve vlacích bude řazen služební vůz řady Dsd, ve kterém lze přepravovat větší počet dětských kočárků a také barový vůz Pivák s točeným pivem Svijany.
Jízdenky budou k zakoupení před odjezdem vlaku u vlakového doprovodu a také ve vlaku během jízdy. Do vlaků nelze rezervovat místa k sezení.

Základní jízdné: 100 Kč
Poloviční: 50 Kč

Děti do výšky 1 m: zdarma

Cestující obdrží jako jízdní doklad kartonovou jízdenku (tzv. Edmondsonova jízdenka).

  • Odjezdy z Prahy Smíchova na okružní jízdy přes Most inteligence v 9:25 a 15:55.
  • Odjezdy z Prahy Smíchova do Řeporyj vždy ve 12.30.

podrobnější informace naleznete na:www.masinka.cz

Nemáte žádný plán na tento víkend?
Tak už ho máte!

vlacek

zdroj: tisková zpráva

Reklama