.

Pozvánka na Letní shakespearovské slavnosti: Sen noci svatojánské

Novinky

Pozvánka na Letní shakespearovské slavnosti: Sen noci svatojánské

Loňská úspěšná premiéra Sen noci svatojánské se bude v letošní sezoně hrát v překrásném prostředí Lichtenštejnského paláce (Hudební a taneční fakulta AMU) na Malostranském náměstí.

Kdo vloni nestihl anebo na něj nezbyly vstupenky, rozhodně by si letos neměl nechat ujít skvěle nastudovanou komedii s hvězdným obsazením, jež vznikla pod režisérským dohledem zkušené a kreativní dvojice SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský).

Nechte se provést kouzelným světem lesních skřítků a elfů, mileneckých párů a spikleneckých lstí. Stručně by se dala charakterizovat jako svatební crazy komedie o věčném bloudění v lese vztahů. „Spletitý děj je podobný snu, jednotlivé postavy podléhají kouzlu magické letní noci. Nastavuje zrcadlo vývoje vztahu od první zamilovanosti až po manželskou krizi. Není lepší zemřít jako Pyramus a Thisba či Romeo a Julie dříve, než se do vztahu vkrade čas? Hra o lese, žárlivosti i vášni a hlavně o tresti z květu zvaného Violka lásky, díky níž vidět neznamená vidět,“ popisuje stručně děj dvojice režisérů.

schok

Herecké obsazení má Sen noci svatojánské skvostné: David Prachař v roli Thesea a Oberona, Vanda Hybnerová jako Hippolyta a Titánie, Czongor Kassai jako Egeus a Puk, mladí milenci Hana Vagnerová, Martin Písařík, Zuzana Stavná a Petr Vančura / Lukáš Příkazký a řemeslníci Josef Polášek a Marek Daniel. Na piáno tuto milostnou „jamsession“ doprovodí Václav Kopta jako Píšťala. Hra je opět v překladu Martina Hilského. Režie SKUTR, scéna Jakub Kopecký, kostýmy Linda Boráros, hudba Petr Kaláb, choreografie Jan Kodet.

sen sen

V Praze máme možnost vidět Sen noci svatojánské od 2. do 5. července, poté od 7. do 12. července, od 14. do 19. července a od 21. do 23. července, v Brně od 25. do 27. července, v Ostravě od 29. do 31. července.

Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší a největší divadelní přehlídkou pod širým nebem v Evropě zaměřenou na uvádění děl Williama Shakespeara.

Festival trvá od konce června do začátku září a odehrává se na otevřených scénách v PRAZE (v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a od roku 2007 také na nádvoří Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí 13, v BRNĚ (hrad Špilberk), v OSTRAVĚ (Slezskoostravský hrad) a v BRATISLAVĚ (Bratislavský hrad).

Čtěte naše články:

Jiří Menzel: Divadlo pod širým nebem mám rád

http://zena-in.cz/clanek/jiri-menzel-divadlo-pod-sirym-nebem-mam-rad

Letošní Letní shakespearovské slavnosti: Chystá se premiéra Mnoho povyku pro nic

http://zena-in.cz/clanek/letosni-letni-shakespearovske-slavnosti-chysta-se-premiera-mnoho-povyku-pro-nic

Více na http://www.shakespeare.cz/2014/

 

Zdroj: tisková zpráva

Foto zdroj: agentura SCHOK, www.shakespeare.cz

   
16.07.2014 - Redakční novinky - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. avatar
  [4] jazuzinka [*]

  hned bych šla

  superkarma: 0 16.07.2014, 20:52:41
 2. [3] knihovna [*]

  Vandu Hybnerovou můžete dnes vidět:

  LUCIA KAŠIAROVÁ A VANDA HYBNEROVÁ /sk/cz

  ANGEL-Y

  STŘEDA / 16.7. / 18:00

  [b]VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ

  divadelní festival Za dveřmi[/b]

  superkarma: 0 16.07.2014, 15:29:54
 3. [2] knihovna [*]

  Viděla jse na Hradě loni. Bezva obsazení a režie. Vanda Hybnerová - kočka, Marek Daniel a Polášek - zábavní

  superkarma: 0 16.07.2014, 13:24:24
 4. avatar
  [1] helikoptera [*]

  kolegyně z práce na tom byla v Praze a moc si to pochvalovala. Musí to být krásné. Já byla loni v České Lípě na hradě na Romeovi a Julii. Bylo to pojaté trochu moderně, protože tam přijela parta mladých lidí v autech a to byly jejich kulisy, ale i přes počáteční rozpaky z tohoto to nakonec bylo moc pěkné.

  superkarma: 0 16.07.2014, 11:15:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme