Bulvár

Pozvánka na koncert!

Svou českou premiéru zažije 9. listopadu v rámci festivalu Struny podzimu ruská vokalistka a akordeonová virtuoska Evelyn Petrova. Na koncertě v Českém muzeu hudby zazní energické písně plné kontrastů inspirované ruským folklórem, jazzem i současnou vážnou hudbou.

Program Roční doby (Year´s Cycle) vychází ze stejnojmenného alba, které vyšlo v Londýně v roce 2004 a které k Evelyn Petrově připoutalo mezinárodní pozornost. Petrova je improvizátorka a proměňuje veškerý svůj materiál neuvěřitelně živelně a svobodně, lidové písně se prolínají s jejími vlastním texty. V loňském roce odehrála v Sankt Petěrburgu společný koncert s hardrockovými harcovníky Jethro Tull a dokázala uhranout nejen početné publikum, ale také lídra kapely Iana Andersona. Ten veřejně pochválil její muzikantský talent a předpověděl jí další vzestup. Více informací na www.strunypodzimu.cz.

Svým přístupem k hudebnímu materiálu, barvitým a charismatickým vokálem a dokonale zvládnutou technikou by se Evelyn Petrova dala přirovnat k Ivě Bittové nebo Meredith Monk. Nebýt propojení akordeonu a ruské lidové tradice, jež z ní činí nezaměnitelný originál. „Zemitost a občas téměř vulgární primitivismus se u ní přirozeně prolínají s nenucenou uvolněností jazzové improvizátorky a s precizností klasické virtuosky,“ napsal o ní Alex Kahn z britského rozhlasu BBC.

Evelyn Petrova pochází z malého průmyslového města poblíž Petrohradu. V sedmnácti odešla z domova studovat petěrburskou hudební školu, v roce 2002 tu absolvovala Státní konzervatoř.

   
06.11.2006 - Kultura - autor: Richard Klíčník

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme