Bulvár

Pozor, SLEVA! Nenakupujete některé věci zbytečně?

Kdo šetří, má za tří. Ale je šetření a šetření. Někdy to totiž vypadá, že kdo šetří, má (věcí) pro tři. A nikoliv pro jednoho. Což ve finále asi moc peněz neušetří. Slovo SLEVA asi působí často jako zběsilé kouzlo, pod jehož vlivem se ze zcela normálních žen stávají fanatici. Zkrátka i u slev bychom měly používat rozum, dámy, ne?

Letní výprodeje. Zimní výprodeje. Časově omezené výhodné nabídky. Agresivní reklamy na internetu, v televizi, v radiu nebo přímo v místě, kde nakupujeme. A k tomu slevové kupony, o kterých jsme se zde bavili minule.

 • To vše útočí na naši ubohou nervovou soustavu. Tak jak má někdo odolat?

Nedávno jsem omylem zavítala do obchodu, kde probíhala nějaká slevová akce. Šílené fronty na zkušební kabinky, šílené fronty na pokladny a šílené výrazy nakupujících i prodavačů, kteří se snažili tu invazi zvládat s úsměvem, mě přiměly k přehodnocení denního programu a rozhodnutí, že nové kalhoty vlastně vůbec nepotřebuji.

slevy

Nechci kritizovat šetření. Naopak. Velmi obdivuji lidi, kteří to umí. Zvládají sledovat slevové akce, ví, kam vyrazit pro levnější máslo nebo že v ten den je mléko v akci 5 + 1 zdarma.

Chtěla bych to také ovládat. Nakupovat výhodně. Mít doma vždy tu správnou zásobu toaletního papíru (samozřejmě za tu nejvýhodnější cenu šikorodaleko) a nezírat občas do prázdné ledničky. Po takové akci totiž následuje vždy cupitání do předražené večerky.

Na druhou stranu vím, že je spousta lidí, kteří mají doma deset víceméně podobných svetrů jen proto, že byly ve slevě. A totéž platí o tričkách, legínách, botách, kabátech, spodním prádle…

 • Dokonce znám i takové existence, které mají některé věci doma jen proto, že byly ve slevě, ale ve skutečnosti s nimi ani neumí zacházet nebo je používat (lyže, kolečkové brusle, navigaci do auta, atd.).

A pak to uklízejte! :-)

Další kapitolou jsou „výhodné“ nákupy věcí, které někdo koupí levně ve slevě, ale neuvědomí si, že k tomu budete potřebovat ještě něco, co už ve slevě není (a hned tak nebude). To se třeba stalo jedné mé známé s kávovarem na kapsle. Ano, byl opravdu levný. Ale kapsle jsou a budou drahé. Takže si dál vaří obyčejného turka…  

Inu, život je někdy složitý. A každá mince má dvě strany.

Koupíte někdy něco jen proto, že to je ve slevě?

Možnost%
Ne, nikdy. Kupuji jen věci, které potřebuji, případně si myslím, že je v dohledné době budu potřebovat.30
Někdy se asi nechám unést… A občas se to i náhodou vyplatí.60,8
Sem tam se mi to stane, a nikdy jsem ty věci skutečně nevyužila, takže to byly zbytečně vyhozené peníze.8,5
Ano, když vidím slevu, bezmyšlenkovitě nakupuji. A věci mi tam doma leží bez použití nebo se nutím je využít, i když je nepotřebuji.0
Nevím, nepřemýšlela jsem o tom.0,8

Přečtěte si také:

   
26.09.2016 - Společnost - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] gerda [*]

  Kadla — #11Příklad - Cif. Dostala bych ho i za 49 korun normálně. Nejsem blázen. Kupuju, když cena začíná dvojkou (to mívá Kaufland), ale víc jak 30 korun za něj nejsem ochotna zaplatit. Jsem přesvědčena, že i tak nás berou na hůl. No, a když jsme u nakupování, tak mě dožral Albert u nás. Dnes jsem si tam koupila hroznové víno bezpeckové, akční cena 1/2 kg 28 korun. Přesněji 27.90 - ve středu na začátku akce bylo výborné! Tak jsem opět dostala chuť, vybrala jsem vaničku, kde víno vypadalo dobře. Doma jsem to otevřela...a letěla s účtenkou zpátky. Plesnivé stopky...že to nevyhodí rovnou! To je odvaha dát to na pult...opravdu jsem pečlivě vybírala, protože některé vaničky fakt byly podezřelé. Peníze vrátili bez řečí. Taky pěkná slevaSml30 By mě zajímalo, komu kromě mě stálo za to tam letět.

  superkarma: 0 26.09.2016, 16:02:03
 2. avatar
  [11] Kadla [*]

  Kadla — #10Jsem to zapomněla doplnit. Slevy jsou většinou jen klamavá reklama. Většinou, když vidím u něčeho sleva, dám si daný výrobek vygooglit a v 99% případů najdu ten stejný výrobek levněji někde jinde.

  1. na komentář reaguje gerda — #12
  superkarma: 0 26.09.2016, 15:52:33
 3. avatar
  [10] Kadla [*]

  Nenakupuju. Nejsem blbá.

  1. na komentář reaguje Kadla — #11
  superkarma: 0 26.09.2016, 15:51:32
 4. [9] babos [*]

  Z důchodu nelze stále nakupovatSml68

  superkarma: 0 26.09.2016, 14:59:53
 5. [8] Andreadornova [*]

  Chodím se seznamem a je to

  superkarma: 0 26.09.2016, 12:19:01
 6. [7] Maria28 [*]

  Já šetřím hlavně čas. Vlezu do jednoho supermarketu a tam nakoupím vše pokud možno na celý týden. Drobnosti pak dokupuju u nás na sídlišti. Oblečení nenakupuju ve slevách, i tak je to pro mě horor. Ale žiju single, s početnou rodinou bych se musela chovat jinak.

  superkarma: 1 26.09.2016, 09:05:56
 7. [6] bobani [*]

  přestala jsem nakupovat - i ve slevě

  superkarma: 0 26.09.2016, 08:55:24
 8. [5] kimil [*]

  gerda — #1Souhlasím, dělám to tkaé tak

  superkarma: 0 26.09.2016, 08:42:24
 9. [4] zlá teta [*]

  Slevy jsou moje. Vypíšu z letáku vše, ale jen to co používám, a klidně nakoupím i dva, tři kusy. Mluvím hlavně o potravinách. Myslím si totiž, že ceny ve slevě jsou ty, které se blíží k tomu, co by výrobek měl normálně stát.

  superkarma: 2 26.09.2016, 08:36:44
 10. avatar
  [3] luneta [*]

  já nakupuju jen ve slevě.Pokud musím koupit něco za normální cenu,tak mě to rozhodí.

  superkarma: 1 26.09.2016, 08:27:46
 11. avatar
  [2] Pentlička [*]

  Kupuju jen to, co potřebuju a když je to ve slevě, tak mě to potěší. Některé věci kupuju jedině ve slevě, třeba prací prášek nebo kafe.

  superkarma: 5 26.09.2016, 08:18:09
 12. avatar
  [1] gerda [*]

  Myslím, že základ všeho je mít doma přehled. Pak se člověk neukvapí a zbytečně nekupuje, co už má. Já, po počátečním pohrdání letáky, letáky naopak vítám. Vypíšu si, co je tam pro mě zajímavého a potřebného a pak s tím papírkem vyrazím nakupovat. Takhle jsem třebas nedávno koupila akční prkénko WC s pomalým sklápěním, Cif nebo Caro mi vyjde vždycky do příští slevy, oleje mám ve špajzu vždycky aspoň 3, prášek Persil na praní zásadně v akci...prostě vybírám věci kvalitní, ale za akční ceny. Oblečení nakupuju přes internet (samozřejmě ne prádloSml30), takže na tom ušetřím taky. Mám své zdroje, které jsem si za ta leta prověřila. Přišla jsem na to, že mě nakupování oblečení v obchodech absolutně nebaví, to si radši v klidu vyberu u stolu doma.

  1. na komentář reaguje kimil — #5
  superkarma: 2 26.09.2016, 05:27:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme