Zdraví

Pozor, sezona bradavic je v plném proudu!

brad

Máte, nebo měli jste někdy v životě bradavici? Pak patříte do většiny naší populace, s tímto kožním onemocněním se totiž potýká každý desátý člověk. Přenášejí se snadno - jakýmkoliv přímým dotykem. Naštěstí jsou už ale i u nás k dispozici přípravky, které si s bradavicí poradí i bez kožního lékaře.

Bradavice jsou sice neškodné, ale o to více společensky nepříjemné výrůstky na kůži. Přenáší se přímým dotykem a do kůže mohou vstoupit sebemenší oděrkou. I přes minimální ránu se tak může po několika týdnech vytvořit na kůži tento nevzhledný výrůstek. Nejčastěji bradavice postihují děti a mládež, jejichž imunitní systém ještě není dostatečně vyzrálý. Podobně jsou na tom i alergici nebo lidé se studenýma a vlhkýma rukama a nohama.

Teď, v mrazivém počasí, se bradavicím daří nejvíce. Nejčastěji z celého roku navštěvujeme sauny, tělocvičny a bazény, kde je riziko přenosu největší. Viry způsobující bradavice doslova milují teplé a vlhké prostředí, kde se nejlépe množí. Stejné riziko podstupujete i ve chvíli, kdy si s kamarádkou půjčujete kosmetiku nebo nosíte neprodyšné boty, jako jsou holinky nebo kozačky.

Jak se jich zbavit?

Jestli se standardní bradavice na vaší kůži objeví, máte dvě možnosti. Buď navštívíte kožního lékaře, který vás problému zbaví pomocí kapalného dusíku, laseru nebo ostré lžíce, anebo se můžete s výrůstkem poprat sami doma.

I u nás už existuje přípravek pro domácí použití - Acetocaustin. Koupíte ho v lékárně za 240 Kč a výrobce garantuje, že se bradavice zbavíte do 5 týdnů. Metoda je bezbolestná a velmi jednoduchá. Roztok stačí jednou týdně aplikovat přímo na bradavici, nechat několik sekund působit a čekat. Po týdnu rozpustí kyselina monochlorová obsažená v přípravku vrchní vrstvu bradavice. Kyselina rozpustí vždy jen nejvrchnější vrstvu bradavice, proto je proceduru nutné opakovat tak dlouho, dokud bradavice nezmizí úplně. Domácí léčba je odborníky doporučována u nekomplikovaných bradavic na rukách a nohách.

Jestli vás bradavice trápí, podívejte se na stránky www.lecbabradavic.cz, kde najdete celou řadu užitečných informací a tipů.

   
24.02.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [2] zlatka [*]

  Na bradavice je jednoduchý a spolehlivý a hlavně často vyzkoušený recept.Do sklenice od tatarky(prostě s víčkem)nalejte ocet a do něho nakrájejte cibuli a česnek na kostky.Namočte do toho kousek vaty a dávejte vždy večer na spaní na bradavici a něčím překrýt.Třeba náplastí nebo kouskem plátýnka.Strašně to smrdí,proto to dáváme na noc.Bradavice zčerná a časem zmizí.Věřte nebo nevěřte,učinkuje to.

  superkarma: 0 24.02.2010, 16:01:36
 2. avatar
  [1] wich [*]

  Bradavice Sml31 Trápila mě jedna na palci u nohy a jedna na ruce coby školačku. Pak hodně dlouho klid a co jsem vkročila do fitka na bazéně, už se mi něco objevilo. Doporučuji Duofilm nebo Verrumal. Oba jsou na stejném principu (a asi je to něco jako je uvedeno v článku, jen o polovinu levnější Sml32). Stačí zalakovat ráno a večer, já jse to drtila i vícekrát Sml57, pak sloupnout oddělující se vrstvu. Za tři týdny je klid (dle rozsahu).

  superkarma: 0 24.02.2010, 09:56:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme